Валентино Гаравані

Художник за покликанням, він майже сорок років поспіль винаходив наряди, приречені подобатися людям тонкого смаку. У 2008 році «шейх шику» пішов на спочинок, але марка Valentino продовжує задавати тон в світі високої моди.

Тисяча дев'ятсот тридцять два Валентино Клементе Людовіко Гаравані (Valentino Garavani) народився в Італії в невеликому ломбардійской містечку Вогера. C дитинства хлопчик допомагає знайомої кравчині, а підлітком цілком серйозно захоплюється кроєм одягу. Батьки йому не перешкоджають, хоча і переживають, що синові подобаються «тільки найдорожчі речі».

1949-1959 Після занять дизайном в міланській Академії мистецтв, Валентино вирушає в Париж на навчання в Школі витончених мистецтв і Палаті Високої Моди, найпрестижніших спеціалізованих навчальних закладах того часу. Обдарований студент отримує роботу у Жана Дессе, бере участь в конкурсі від Міжнародного Секретаріату по шерсті і - удостоюється першої премії, як свого часу Ів Сен Лоран і Карл Лагерфельд. З початківцям дизайнером охоче співпрацює Гі Ларош, але сам Валентино після диплома мріє стажуватися у Крістобаля Баленсіаги. Однак метр відхиляє його кандидатуру.

1960 Валентино повертається в Рим і відкриває на Віа-Кондотті власне ательє. Після виходу на екрани драми «Солодке життя» Федеріко Фелліні, що оспівує італійську богему, коло клієнтів Валентино істотно розширюється. Дизайнер представляє свою першу колекцію, підкреслено жіночну: облягаючі силуети, довгі спідниці, розкішні вечірні сукні. «Не думаю, що який-небудь чоловік захоче зустрічатися з жінкою, яка виглядає, як хлопчик».

Тисяча дев'ятсот шістьдесят-два Познайомившись з Джанкарло Джаметті (Giancarlo Giametti), майбутнім генеральним директором модного Будинку Valentino, дизайнер охоче довіряє йому всі ділові питання і зосереджується на творчості. Слава не змусила себе чекати: Валентино з тріумфом дебютує на міжнародному показі в флорентійському Палаццо Пітті. Преса в унісон оспівує висхідну зірку, баєри завалюють майстра замовленнями.

1 967 Ательє перетворюється в респектабельний Будинок. У Валентино одягаються такі ікони стилю, як Жаклін де Рібе (Jacqueline de Ribes) і Бейб Пелі (Babe Paley), маестро переносить сезонні дефіле з Флоренції в Рим і отримує в Далласі премію Неймана Маркуса (Neiman Marcus Award), одну з найпрестижніших в індустрії .

1 968 Вперше в історії сучасної моди Валентино використовує логотип як декоративний елемент. Після презентації Білої колекції - Collezione Bianca з монограмою V - за дизайнером закріплюється ємне журналістське визначення «шейх шику». Провідні журнали один за іншим публікують фото мереживного весільного плаття Жаклін Кеннеді, в якому вона вийшла заміж за Арістотеля Онассіса

1969-1972 Валентино стає першим італійським дизайнером, що запустив лінію прет-а-порте; нові бутики відкриваються в Мілані та Римі. речі від Valentino перетворюються в символи розкішного життя його захоплених клієнтів - зірок кіно і осіб королівської крові. При цьому майстер невтомно освоює нові галузі дизайну: розробляє не тільки одяг і аксесуари, але і плитку, шпалери, текстиль та меблі.

1975 Валентино починає регулярно брати участь в паризькому Тижні Високої моди, створюючи для кожного сезонного показу від 60 до 80 нових моделей. Дизайнер вважає нижче своєї гідності запрошувати на дефіле відомих актрис або топ-моделей. Його філософія: глядач повинен милуватися одягом і тільки одягом. Його художній принцип: максимально полегшений крій суконь, в якому жінка відчуває себе затишно, немов «в улюбленій нічній сорочці».

1978-1985 Будинок підписує ряд ліцензійних угод: один за іншим в США і в Японії починають відкриватися бутики марки. Спробувавши себе в парфумерної продукції, Валентино розробляє уніформу для італійських олімпійців, які вирушають в Лос-Анджелес, і удостоюється однією з найвищих нагород своєї країни - ордена «За заслуги перед Італійською республікою».

1988 Штаб-квартира Будинки переїжджає в розкішний палаццо Міньянеллі ХVI століття на римську площу Іспанії. Інтер'єри прикрашають величезні дзеркала, старовинні меблі і сотні манекенів, одягнених в ретельно відреставровані костюми минулих століть.

1990-1991 З метою підтримки молодих талантів під егідою Будинки відкривається Академія моди. До ювілею початку кар'єри майстра організовуються урочисте дефіле і виставка «Валентино: 30 років чарівництва» - спочатку в Римі, а потім в Нью-Йорку. Доходи перераховуються на будівництво Центру соціального захисту хворих на СНІД. Дизайнер влаштовує триденну вечірку для друзів, яка сьогодні б обійшлася в 3 мільйони євро. Гостей набирається понад півтори тисячі.

1998 - 2002 Валентино і Джаметті продають свою компанію холдингу Partecipazioni Industriali, вартість угоди - 248 мільйонів євро. Через три роки у марки новий власник - мультибрендовий концерн Marzotto Apparel. Між цими подіями святкується 40-я річниця Будинки Valentino, зазначена грандіозним показом The Red Book of Valentino, на якому всі моделі були одягнені в червоні сукні з логотипом V.

2003 - 2005 Валентино в прекрасній формі: підтягнутий, засмаг і енергійний. Власники бренду не втручаються в діяльність Дому, і дизайнер, як і раніше грає в ньому першу скрипку. Основні проекти цього часу: запуск лінії годин Valentino Timeless і Valentino RED, розробка товарів для будинку Home Collection у співпраці з італійськими виробниками і запуск лінії готових вінчальних нарядів разом з іспанськими дизайнерами.

2006 Валентино удостоєний звання Кавалера Ордена Почесного легіону. Нагороду вручає особисто президент Франції Жак Ширак.

2008 Представивши в 2007 році чергову колекцію прет-а-порте, Валентино оголошує про те, що виходить із Будинку. Його останнім дефіле закриває Тиждень Високої моди в Парижі. На прощальній вечірці в Римі він оголошує ім'я своєї наступниці - молодої талановитої Алеcсандри Факкинетті (Alessandra Facchinetti), вже зарекомендувала себе як дизайнер Gucci.

PS Майстер, розрізняв тридцять відтінків червоного, покинув трон короля моди, усвідомивши, що зробив для неї все, що міг - від весільної сукні Джеккі Онассіс до весільного вбрання Джей Ло. Після стількох років, проведених серед модників і модниць, маестро вважав за краще скоротати старість в компанії своїх улюблених мопсів.

Новости