Вчені спростували міф про користь риб'ячого жиру і соняшникової олії
Тривале вживання в їжу соняшникової олії або риб'ячого жиру загрожує виникненням запальних процесів у печінці.
Риб'ячий жир прискорював окислювальні процеси, що звичайно спостерігаються в літньому віці / pixabay.com
Нове дослідження довело, що тривале вживання в їжу соняшникової олії або риб'ячого жиру загрожує виникненням запальних процесів у печінці, пише MedicalXpress .
Таким чином підвищується ризик неалкогольного стеатогепатиту. Для цієї недуги характерні підвищення активності ферментів печінки в крові і зміни в тканинах печінки, схожі з алкогольним гепатитом. При цьому симптоми відсутні у 75% пацієнтів. В рамках дослідження вчені порівнювали соняшникову олію і риб'ячий жир з оливковою олією.
На відміну від останнього, перші два продукти викликали у піддослідних тварин фіброз печінки. Плюс, риб'ячий жир прискорював окислювальні процеси, що звичайно спостерігаються в літньому віці. Він же негативно впливав на довжину теломерів - захисних кінцевих ділянок хромосом, чия довжина пов'язана з тривалістю життя, багатьма віковими недугами і раком.
Читайте також Медики виявили нову корисну властивість середземноморської дієти
Багато хто вважає, що соняшникова олія і риб'ячий жир є надзвичайно корисними продуктами, які містять омега-3 і вітамін D. Ці мікроелементи запобігають розвитку серцевих захворювань, захищає від запалення і корисний для мозку.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter