Вибір системи відеоспостереження
Для того, щоб грамотно підібрати систему відеоспостереження, слід чітко визначити коло завдань, з якими вона повинна справлятися. Знаючи вимоги до обладнання і виділивши бюджет, можна переходити до вибору основних компонентів системи: відеокамер і відеореєстратора.
В даному матеріалі, ми б хотіли акцентувати увагу саме на відеокамерах, так як величезна їх різноманітність ставить дійсно складну проблему вибору перед непідготовленою людиною. В інтернеті можна знайти масу керівництв по підбору цих пристроїв, ми ж пропонуємо свій алгоритм, пройшовши який, Ви напевно будете знати яка відеокамера вам необхідна.
Перш, ніж зупинитися на будь-якої моделі, необхідно визначитися зі стандартом вашої системи відеоспостереження.
IP камера або AHD камера?
IP відеокамериAHD відеокамери
- + Підтримка дозволу відеозапису 5 Мп і вище;
- + Можливість запису без відеореєстратора. Наприклад, в хмару прямо з камери (Partizan Cloud Storage) або на вбудовану карту пам'яті;
- + Зручно будувати розподілені системи, оскільки пряме підключення камера-відеореєстратор не є обов'язковим;
- + За допомогою професійного ПО цифрове відео можна аналізувати і обробляти (наприклад, розпізнавати номери, особи і т.д.);
- + Можливість бездротової передачі відео і аудіо по Wi-Fi;
- - Відносно висока вартість системи;
- - Невелика затримка передачі сигналу;
- - Для настройки системи потрібні знання з адміністрування мереж;
- + Відносно низька вартість системи;
- + Проста настройка за принципом «підключив і працює»;
- + Повна сумісність обладнання різних виробників в рамках одного стандарту (AHD, CVI, TVI - а деякі моделі камер Partizan підтримують відразу всі стандарти);
- + Ні затримки передачі сигналу;
- - Обмеження в дозволі до 4 Мп;
- - Обов'язкова наявність відеореєстратора, жорсткого диска і блоку живлення;
- - Підходить тільки для локального розміщення системи, з обмеженою дистанцією від камер до відеореєстратора;
IP відеокамери.
Використання IP відеокамер виправдано там, де потрібно отримати відеозображення з високою роздільною здатністю з достатнім рівнем деталізації дрібних предметів - осіб, грошей, автомобільних номерів і т.д. Або ж, як економ-варіант при підключенні до хмарного сервісу Partizan Cloud Storage , В якому вся система відеоспостереження складається з однієї відеокамери.
Серед основних переваг IP відеокамер необхідно відзначити високий дозвіл, а, отже, і якість відеозображення. Також, система IP відеоспостереження може складатися з камер, розміщених на досить значних відстанях один від одного і від відеореєстратора. На відміну від аналогових систем, IP камери не обов'язково повинні бути встановлені на відстані не більше, ніж в кілька сотень метрів від реєстратора. Ви можете підключати IP відеокамери в локальну мережу будь-яких розмірів. Так, за допомогою мережевих маршрутизаторів і оптоволокна, відстані від IP камери до відеореєстратора можуть вимірюватися в кілометрах, причому без втрати якості сигналу.
Серйозною перевагою IP камер можна назвати і можливість бездротової передачі даних по Wi-Fi. Даний варіант підключення не рекомендується для серйозних систем безпеки з причини своєї нестабільності, але для домашніх користувачів він може бути цілком актуальним. У будь-якому випадку, Вам буде необхідний провід для підключення камери до джерела живлення, але знайти електричну розетку поруч з камерою зазвичай буває набагато простіше, ніж підключити її кабелем безпосередньо до роутера або відеореєстратора.
Однак, недоліки теж є. Наприклад, невеликі затримки передачі відеосигналу: ви побачите картинку не в реальному часі, а з невеликим запізненням. Це обумовлюється особливостями технологій передачі цифрового відеосигналу по мережі і може стати проблемою там, де реагувати на подію необхідно максимально швидко. Ну і, само собою, підключення IP системи відеоспостереження потребують навичок в сфері адміністрування локальних мереж, тому пуско-налагоджувальні роботи краще довірити професіоналам.
Винятком з правил є тільки хмарні IP відеокамери Partizan: Cloud Cubic , Cloud Robot і Cloud Bullet , Створені спеціально для самостійної установки будь-яким домашнім користувачем. У комплект даних моделей вже входить все необхідне, а підключення камери до хмари не вимагає ніяких спеціальних знань. Якщо у вас немає хмарного аккаунта Partizan Cloud, досить скористатися програмою Cloud Master для покрокової налаштування камери і її додавання в ваш новий акаунт. Якщо Ви вже зареєстрований користувач, то додати собі нову камеру можна шляхом сканування QR коду, наклеєного на її упаковці.
AHD відеокамери.
Там, де дуже висока деталізація не важлива, цілком виправдовує себе AHD відеоспостереження: воно і дешевше, і налаштовувати його простіше. Крім того, вже з'явилися моделі аналогових відеокамер з роздільною здатністю 4 Мп, що цілком відповідає рівню IP обладнання, видаючи зображення розміром 2592 x 1520 пікселів.
З основних достоїнств аналогових відеокамер можна відзначити простоту підключення і мінімальні налаштування. Вам не буде потрібно спеціальних інженерних знань, все гранично просто і доступно. Після того, як Ви підключите один кінець дроту до відеокамери, а другий до відеореєстратора і блоку живлення, Ви відразу ж побачите картинку на моніторі. Також, аналогові системи хороші тим, що передають відео в режимі реального часу без затримок - на екрані монітора ви бачите те, що відбувається на об'єкті точно в цей момент. Це особливо важливо для швидкої реакції на виникнення якої-небудь неприємної події.
Ну і недоліки також є: аналогова система локальна. Камери монтуються в безпосередній близькості від відеореєстратора - як правило, на відстані до 500 метрів. Також необхідна обов'язкова наявність всіх додаткових пристроїв: відеореєстратора, жорсткого диска, блоку живлення і, звичайно ж, кабелю. AHD відеокамери не можна підключити по Wi-Fi.
Яке дозвіл вибрати?
2 Мп і нижче Більше 2 Мп
- + Швидка передача даних по мережі;
- + Запис з високою частотою кадрів;
- + Малий обсяг займаного простору на жорсткому диску;
- + Висока світлочутливість;
- - Невелика деталізація об'єктів на відео;
- - Неможливість глибокого масштабування відеозображення;
- + Висока деталізація навіть невеликих об'єктів;
- + Можливість глибокого масштабування зі збереженням якості відео;
- + Актуальність відеокамери протягом більшого терміну служби;
- - Висока вартість;
- - Високі вимоги до мережевого обладнання та каналів передачі даних;
- - Високі витрати на зберігання відеоархіву, оскільки він займає більше місця;
2 Мп і нижче.
Якщо завдання максимально можливої деталізації перед системою відеоспостереження не стоять, то сенсу в надвисоких дозволах немає, досить буде і FullHD (2 Мп). На сьогоднішній день такі відеокамери і коштують відносно недорого, і картинку видають гідну. Якщо бюджет зовсім обмежений - сміливо використовуйте моделі з дозволом 1 Мп. В асортименті Partizan ви знайдете не мало різних моделей з даним дозволом, але при цьому всі вони мають пристойну якість картинки, та ще й за хорошими цінами. Наприклад, найбільш продаваними моделями в даному сегменті є 1-мегапіксельна AHD камера Partizan COD-331S HD 3.1 і IP камера з таким же дозволом Partizan Cloud Cubic.
Більше 2 Мп.
Висока роздільна здатність відео - це безперечно добре: точна деталізація відео і можливість збільшувати або зменшувати зображення без істотної втрати якості будуть незамінними на серйозних об'єктах. Наприклад, у фінансових установах, де необхідна точна ідентифікація осіб, документів і купюр. Але, необхідно пам'ятати, що чим більше мегапікселів у камері, тим вищі вимоги будуть до решти інфраструктури: для таких камер категорично не підходять дешеві домашні роутери або не якісний кабель. А для зберігання архіву потрібно вкластися і в більшу кількість жорстких дисків.
Визначаємо тип корпусу
Внутрішній (кубик) Зовнішній Купольний Роботизированний
(Speed Dome)
- + Простий монтаж;
- + Невеликі габарити камери;
- + Низька вартість;
- - Маломіцний корпус;
- - Мінімальна захист від пилу і вологи;
- + Високоміцний корпус;
- + Захист від впливу пилу і вологи;
- + Велика дальність дії ик-підсвічування;
- + Зручна настройка положення і кута огляду камери;
- - Відносно висока вартість;
- - Непростий монтаж;
- + Зручна конструкція для установки на стелю;
- + Буває внутрішнього і зовнішнього виконання;
- + Є варіанти в антивандальному корпусі;
- - Непростий монтаж;
- + Віддалене управління оглядом відеокамери;
- + Надійні компоненти корпусу і механізмів;
- + Наявність інтелектуальних функцій
- - Висока вартість;
- - Великі габарити;
Вибір корпусу відеокамери здійснюється виходячи з вимог і завдань вашої системи відеоспостереження. Якщо система буде здійснювати виключно внутрішнє відеоспостереження, то немає сенсу купувати зовнішні моделі, корпус яких, найчастіше, має не самі скромні розміри і буде безглуздо виглядати в інтер'єрі квартири або будинку (виняток - складські, промислові та нежитлові приміщення). І навпаки, внутрішні моделі абсолютно не підходять для вулиці або промислових приміщень - висока вологість і пил виведуть з ладу в найкоротші терміни.
Внутрішні відеокамери (тип корпусу кубик): Серед переваг такого типу корпусу - невеликі габарити, хороша функціональність і простий монтаж - камеру буквально можна поставити на стіл і не кріпити взагалі, наприклад, як модель Cloud cubic IPC-1SP-IR EC 1.0 . З недоліків можна відзначити тільки корпус - він пластмасовий, без захисту від води і пилу.
Зовнішні відеокамери (тип корпусу буліт): Відмінне рішення для розміщення на вулиці або в промисловому приміщенні - корпус відеокамери виконаний з металу з захистом від проникнення всередину вологи або пилу. Також, зовнішні моделі оснащені надійним механізмом кріплення і 3-осьовим кронштейном, завдяки чому настройку положення відеокамери можна виконати максимально точно. До таких моделей відноситься, наприклад, відеокамера COD-VF3CH 3.3 FullHD. До недоліків такого типу корпусів можна віднести суттєві габарити і складний монтаж. Необхідна якісна інсталяція як самої камери, так і провідників, щоб уникнути проникнення вологи до контактів. Для точного підстроювання кута огляду або фокусної відстані часто потрібна допомога напарника.
Купольні відеокамери: Ідеальне рішення для стельового монтажу, як в приміщенні, так і на відкритому повітрі, наприклад, під навісом. У модельній лінійці Partizan виробляються як внутрішні моделі куполів із пластику, так і зовнішні металеві, з міцним корпусом і антивандальним захистом, наприклад, IPD-VF2MP-IR SE POE . Конструктивні особливості купольного корпусу такі, що сам модуль відеокамери можна повертати в будь-якому напрямку, а значить і вибирати максимально відповідну область перегляду. Єдиний недолік - досить проблематичний монтаж, так як під час інсталяції доводиться практично повністю розбирати корпус.
Роботизовані відеокамери: Бувають і внутрішні, і зовнішні, але застосовуються вони в основному на великих об'єктах відеоспостереження, де є потреба у повне охоплення території і можливість стеження за переміщається об'єктом. Одна така відеокамера здатна замінити кілька звичайних моделей. У них застосовуються якісні компоненти і поворотні механізми, а також інтелектуальні функції для аналізу відеозображення. Основний недолік таких моделей - висока вартість, великі розміри і вага. Винятком є деякі внутрішні IP відеокамери, в яких поворотні механізми вдалося помістити в корпус малого розміру. наприклад, Partizan Cloud Robot має маленькі розміри, відмінно поміщається на робочому столі, але при цьому їм теж можна керувати віддалено за допомогою додатків Partizan, повертаючи майже на 360 градусів по горизонталі і майже на 120 градусів по вертикалі.
Який об'єктив вибрати?
фіксований варіофокальним
(Ручна настройка) варіофокальним
(Моторизований зум)
- + Низька вартість;
- + Не потребує настройки;
- - Постійний кут огляду, змінити який неможливо без заміни відеокамери або об'єктива;
- + Можливість точного налаштування кута огляду відеокамери;
- + Кут огляду завжди можна змінити (вручну) виходячи з вимог і завдань відеоспостереження;
- - Висока вартість;
- - Складно точно налаштувати, особливо в IP відеокамерах високого дозволу, де можлива затримка відеосигналу;
- - Можлива расфокусировка через зміну температурного режиму або зовнішнього впливу;
- + Аналогічно до попереднього;
- + Віддалене управління і настройка фокуса відеокамери;
- - Ще більш висока вартість;
Фіксований об'єктив: найпоширеніший тип об'єктивів, в якому фокусна відстань має одне значення і не може змінюватися. З переваг такого типу лінз можна відзначити прийнятну вартість, високу світлосилу і відсутність налаштування. З мінусів - тільки один кут огляду, і якщо він вам не підходить, то потрібно міняти або камеру, або об'єктив.
Варіофокальний об'єктив (ручна настройка): Також популярний тип об'єктива, але вже з ручним регулюванням дальності і кута огляду. Найбільш універсальне рішення, що підходить практично під будь-яке завдання: як для загального огляду (двір, приміщення), так і для деталізованої відеозйомки конкретної області - каси або вхідних дверей. З недоліків - більш висока вартість в порівнянні з фіксованими моделями, але зате камера може бути повторно переінстальовано на іншому об'єкті, що вимагає інший кут огляду. До бестселерів камер з варіофокальним об'єктивом можна віднести, наприклад, IPO-VF2MP SE POE 1.0 .
Варіофокальний об'єктив (моторизований зум): Найдорожчий тип об'єктивів, особливістю якого є повна регулювання дальності і кута огляду. Такий тип об'єктивів застосовується в основному в роботизованих відеокамерах Speed Dome, але може бути використаний і в буліт-корпусі, як в моделі IPO-VF2MP AF POE. Основна перевага таких об'єктивів криється в спеціальному моторі, за допомогою якого здійснюється віддалене управління лінзами і точне підстроювання фокусної відстані, а недолік один: ціна. Вона значно перевершує фіксовані і навіть варіофокальним об'єктиви з налаштуванням.
У загальному і цілому, вибір об'єктива залежить від бюджету, завдання і самого об'єкта відеоспостереження. Якщо мова йде про спостереження території 10-15м навколо будинку, маленькому магазині або невеликих офісних кімнатах, то камери з фіксованим фокусом буде цілком достатньо. Якщо ваші відстані побільше, або є ймовірність того, що з часом вам потрібно буде поміняти кут або дистанцію огляду, то краще відразу брати камери з варіофокальним об'єктивом. В мережі фірмових інтернет-магазинів Partizan Store готові набори з відеокамерами, оснащеними варіофокальним об'єктивом завжди йдуть з приставкою PRO в назві. Тому відрізнити їх досить легко. Ну і, нарешті, якщо Ви не дуже обмежені в бюджеті і хочете вибрати найкраще, або ж ваші камери знаходяться далеко / високо і дістатися до них для настройки об'єктива не так-то просто, ми рекомендуємо використовувати варіофокальним об'єктиви з моторизованим зумом. Це дозволить Вам управляти кутом і дальністю огляду вашої камери прямо з телефону або комп'ютера. В цьому випадку дуже спрощується процес налаштування і економиться час на обслуговування Вашої системи.
Для зручності, ми наводимо тут таблицю фокусних відстаней. Використовуючи її, ви будете точно розуміти, який кут огляду ви отримаєте з вашим об'єктивом.
Фокусна відстань Кут огляду по
вертикалі по
горизонталі 2.5 mm 72 ° 88 ° 2.8 mm 65 ° 82 ° 2.9 mm 63 ° 80 ° 3 mm 62 ° 77 ° 3.5 mm 55 ° 69 ° 3.6 mm 53 ° 67 ° 4.5 mm 44 ° 56 ° 5 mm 40 ° 51 ° 6 mm 33 ° 43 ° 8 mm 25 ° 34 ° 10 mm 20 ° 27 ° 12 mm 17 ° 22.6 ° 15 mm 13.7 ° 18.2 ° 2.5 mm 12 ° 17.1 ° 22 mm 9.4 ° 12.5 ° 50 mm 4.12 ° 5.5 °
Куди записувати і де зберігати?
Локальний протоколівПротоколи в хмару
- + Доступ до налаштування и архіву без інтернету;
- + Відсутність щомісячніх платежів за Користування системою відеоспостереження;
- + Можлівість Підключення Додатковий охоронних прістроїв: датчіків, сирен і т.п.;
- - патенти, придбання дорогих компонентів: відеореєстратора, жорсткий диск, карт пам'яті;
- - Схильність до знос внаслідок ЕКСПЛУАТАЦІЇ;
- - Легко вкрасти / пошкодіті дані або самє обладнання;
- - требует регулярного сервісного обслуговування;
- + Замість одноразових великих витрат на придбання компонентів для запису відео, Пропонується модель оренди з невелика щомісячною оплатою;
- + Захист відеоданіх від крадіжкі, пошкодження, злому и несанкціонованого перегляду;
- + Персональний доступ до системи відеоспостереження в будь-Якій точці світу зі смартфона, планшета або комп'ютера, підключеного до інтернету;
- + Проста и швидка настройка обладнання;
- - Щомісячна плата за Користування послуги;
- - Економія только при невелікій кількості відеокамер в системе відеоспостереження;
- - необходимо постійне Підключення камери до швідкісного інтернету;
Локальний запис на жорсткий диск відеореєстратора або комп'ютера - кращий спосіб для великих систем відеоспостереження - від 4 відеокамер і вище. Вклавши гроші в таку систему відеоспостереження, вам не потрібно думати про щомісячні платежі хмарного сервісу, а також дбати про чітку і безперебійну роботу інтернету. Також, даний варіант підходить тим, хто хоче розширити свою систему безпеки за рахунок використання додаткових охоронних пристроїв і виконавчих механізмів. Але і тут є недоліки: систему відеоспостереження можуть вкрасти, і не просто відеокамеру, а й відеореєстратор з жорстким диском. Крім істотних фінансових втрат, у вас також пропаде весь архів відеозаписів, а дані іноді набагато цінніше, ніж саме устаткування. Крім того, такі компоненти як жорсткий диск і відеореєстратор з часом виробляють свої ресурси і вимагають заміни.
Вибір відеореєстратора: аналоговий або мережевий відеореєстратор слід вибирати з оглядкою на відеокамери, а точніше, на їх дозвіл і кількість. Для невеликих систем відеоспостереження оптимальним буде пристрій, розрахований на 4 або 8 каналів (відеокамер) і навіть, якщо ви не задієте їх все і відразу, запас для однієї-двох відеокамер точно стане в нагоді.
Над вирішенням записи також варто подумати: є ймовірність того, що, купивши сьогодні 2-мегапіксельну камеру, через півроку ви захочете 5-мегапіксельну, - ціна новинок постійно знижується і робить їх більш доступними. Загалом, якщо є можливість, то краще купувати відеореєстратор з запасом, як по каналах, так і для розв'язання. Свою актуальність така модель не втратить протягом декількох років. До таких варіантів відноситься, наприклад, Partizan ADF-14S SuperHD 4.2 , Що виробляє запис в дозволах від 1 до 4 Мп для аналогового відеосигналу!
IP відеореєстратори вибираються за тим же принципом, єдине - вони можуть бути оснащені POE-каналами. Наприклад, IP відеореєстратор Partizan NVM-421 POE має 4 незалежних канали PoE. POE-канали в IP відеореєстраторові служать для прямого підключення камер і передачі до них харчування, а від них - відеосигналу по одному кабелю «вита пара». Це дуже зручно, так як вам не буде потрібно додаткове обладнання у вигляді PoE-роутера або інжектора, але і вартість їх трохи вище, ніж у звичайних моделей. У будь-якому випадку, пряме підключення IP камер до IP реєстраторам без POE портів неможливо. Тому IP відеореєстратори без POE рекомендується вибирати тільки в тому випадку, якщо максимальний дозвіл або кількість каналів POE відеореєстраторів вам не підходить. Крім того, важливо пам'ятати, що довжина кабелю від IP камери до IP відеореєстратора з POE не повинна перевищувати 60-70м для нормальної передачі харчування і відео по одному кабелю. За допомогою звичайної моделі IP відеореєстратора і окремого POE-роутера, дану дистанцію, звичайно ж, можливо подовжити.
Інша функціональність відеореєстраторів в вигляді аудіо портів, тривожних входів-виходів, порту RS-485 для управління роботизованими камерами і так далі - підбирається виключно під ваші завдання і вимоги, але слід пам'ятати, що чим більше інтерфейсів знаходиться в вашому відеореєстраторові, тим він дорожчий.
Запис в хмару: якщо ж Вам необхідна невелика система відеоспостереження для квартири або офісу на 1 - 2 відеокамери, купувати значний набір обладнання для їх запису буде просто невигідно. Досить купити кілька хмарних камер: Partizan Cloud Cubiс, Cloud Robot або Cloud Bullet і робити віддалене запис, а також зберігання даних за допомогою сервісу Partizan Cloud Storage. Крім того, такий варіант досить мобільний - якщо ви часто переїжджаєте, перевозити і встановлювати одну-дві невеликі відеокамери значно простіше, ніж цілу систему разом з відеореєстратором і декількома мотками кабелю. Користується попитом хмарна запис і в тому випадку, коли необхідно забезпечити надійне резервне копіювання існуючої системи. На об'єктах з підвищеними вимогами до відмовостійкості та безпеки, нерідко локальний архів додатково дублюється за допомогою паралельного запису в Partizan Cloud Storage. Але все ж для великої системи відеоспостереження (наприклад, 8 або 16-канальної) варіант запису в хмара не буде економічно вигідним і є сенс його розглядати тільки як варіант підвищення рівня безпеки всієї системи. А, як відомо, за безпеку треба платити, щоб потім не доводилося розплачуватися за її відсутність.
Важливо пам'ятати про те, що для повноцінної записи в хмару необхідний якісний і швидкий інтернет, без нього запис в хмара не можлива.
Додаткове обладнання та аксесуари
Для роботи будь-якої відеокамери може знадобитися додаткове обладнання. В першу чергу це кабелі та живлення. Якщо ж ви плануєте встановлювати невелику систему відеоспостереження, зверніть увагу на набори Partizan Kit «все-в-одному», вони комплектуються всіма необхідними аксесуарами, в тому числі кабелями і джерелами живлення. Довжина кабелю в таких комплектах - до 20 метрів, але цього в більшості випадків досить для домашніх або офісних систем відеоспостереження. Також, кабелем і блоком живлення комплектуються деякі IP відеокамери, наприклад, хмарна серія Partizan: моделі Cloud Cubiс, Cloud Robot і Cloud Bullet.
Для того, щоб Ви не забули купити все що потрібно для системи відеоспостереження та точно не стали жертвою недобросовісних продавців, ми пропонуємо Вам перевірити себе за допомогою невеликого чек-листа. Отже, що потрібно для побудови системи відеоспостереження «під ключ»?
Чек лист
Для аналогової системи для IP системи
- Коаксіальний кабель для передачі відео від кожної камер (або кабель «вита пара» з приймачами-передавачами сигналу);
- Електричний кабель для живлення кожної камери
- Роз'єми (якщо ви самостійно обжимаються кабель);
- Увага! В асортименті Partizan є вже готові гібридні кабелі 2 в 1 відео + харчування різної довжини і з попередньо встановленими коннекторами;
- Кабель для підключення відеореєстратора в мережу Інтернет;
- Кабель для підключення відеореєстратора до монітора (VGA або HDMI кабель);
- Джерело живлення для кожної камери або джерело живлення один для всіх камер + перехідник живлення;
- Жорсткий диск для запису відео;
- відеокамери;
- відеореєстратор;
- Кабель «кручена пара»;
- Роз'єми RJ-45 (якщо ви самостійно обжимаються кабель);
- Харчування для кожної камери: PoE-інжектор, якщо ваша відеокамера підтримує технологію PoE, а відеореєстратор не підтримує технологію PoE; POE-splitter якщо ваша камера не підтримує технологію POE а відеореєстратор або роутер підтримують; POE-роутер якщо ваша камера підтримує технологію POE, а відеореєстратор не підтримує; просто POE камера і POE реєстратор; блок живлення, якщо ваша камера і ваш реєстратор не підтримують технологію POE;
- Роутер (Wi-Fi опціонально) або POE-роутер (якщо потрібно харчування камери прямо від роутера і ваш реєстратор не підтримує технологію POE);
- Жорсткий диск або карта пам'яті (опціонально);
- відеокамери;
- Відеореєстратор, або відеосервер, або мережеве сховище (NAS), або оплачений аккаунт в Partizan Cloud;
Ідеальним рішенням для тих, хто не хоче ламати голову над покупкою аксесуарів, стане покупка комплектів відеоспостереження Partizan Kit: в них уже зібрано все, що буде потрібно для підключення і роботи системи - від кабелів до відеореєстратора і камер. Єдине, що необхідно буде придбати - це жорсткий диск необхідного обсягу (іноді теж продається в складі комплекту!). На даний момент доступно кілька типів таких наборів з різними дозволами і типами камер, наприклад, комбінований комплект 2.0MP Mixed set AHD-5 4xCAM + 1xDVR .
монтаж
самостійний Професійний
- + Не потрібно платити;
- - Іноді потрібно спеціалізований інструмент;
- - При повній відсутності умінь і навичок іноді монтаж проходить не дуже вдало, що може привести до некоректної роботи або навіть поломки обладнання;
- + Гарантована якісна інсталяція при наявності кваліфікованого фахівця;
- + Немає необхідності купувати спеціалізований інструмент;
- - Висока вартість;
- - Складно знайти кваліфікованого фахівця;
Багато клієнтів недооцінюють етап монтажу і налаштування камер відеоспостереження, вважаючи це простий механічною роботою, що не вимагає спеціалізованих навичок і умінь. Однак, коли справа доходить до установки відеокамер, може «спливти» безліч проблем, в основному всі вони стосуються відсутності інструменту, наприклад, того ж перфоратора або обтискних кліщів. Неписьменний монтаж також може стати причиною виникнення перешкод на відеозображенні або навіть поломки відеокамери або кронштейна.
Якщо ви не особливо дружите навіть з побутовою електронікою і є великі сумніви, що у вас вийде все встановити і підключити самостійно - краще за все не випробовувати удачу і відразу залучити до установки грамотного фахівця. Якщо ж робота з технікою ніколи не була вашою слабкою стороною, то можна пробувати встановити систему самостійно, попередньо вивчивши інструкцію. Звичайно, процедура монтажу може і зовсім простий, займаючи аж до декількох хвилин. Наприклад, якщо ви купуєте внутрішню камеру Partizan Cloud Cubic або Cloud Robot. Їх корпус і форма кронштейна такі, що можуть без особливих проблем розміщуватися на будь-якій плоскій горизонтальній поверхні. Поставити камеру на стіл, включити в розетку і в роутер, а потім слідувати підказкам Cloud Master на комп'ютері - не займе більше 10 хвилин. Рівно стільки знадобиться, щоб повністю оновити прошивку, налаштувати Wi-Fi в камері і підключити її в ваш новий акаунт Partizan Cloud Storage.
У готових комплектах і Cloud камерах Partizan в комплекті завжди поставляються монтажні набори - кілька дюбелів і саморізів, ключ і монтажний трафарет. Ці зручні дрібниці дозволяють приступити до установки вашої системи відеоспостереження відразу ж «з коробки», без додаткового походу в будівельний магазин.
Важливо !!! Намагайтеся не встановлювати відеокамери на металеві поверхні, поблизу джерел сильного електромагнітного випромінювання і використовувати тільки якісні аксесуари - кабелі та блоки живлення.
Це основні 7 питань, відповівши на які, ви зможете чітко визначити для себе якісь відеокамери вам потрібні і як вони будуть вам встановлені. Залишається справа за малим - визначити суму бюджету і вибрати найбільш підходящі моделі. В кінцевому підсумку, ви зможете скоротити їх кількість до оптимальних 3 - 5 варіантів.
Насправді, питання вибору обладнання не такий складний, як може здатися спочатку - приділіть йому трохи часу і скоро ви самі зможете давати консультації знайомим і друзям. Ну, а якщо у вас немає часу, бажання або можливості самому займатися цим питанням - звертайтеся в найближчий офіс компанії Partizan. Наші фахівці завжди будуть раді допомогти вам підібрати найкращий варіант системи безпеки «під ключ».
Завантажити статтю в PDF
IP камера або AHD камера?Яке дозвіл вибрати?
Який об'єктив вибрати?
Отже, що потрібно для побудови системи відеоспостереження «під ключ»?