Вибираємо відеокарту Nvidia GeForce GTX 1080 огляд 9 моделей
Зміст вступ
Десята серія GeForce GTX підняла планку продуктивності відеокарт на новий рівень, що стало можливим завдяки переходу на техпроцес 16 нм і хорошому частотному потенціалу GPU покоління Pascal.
Вже традиційно для Nvidia флагман ігрового сегмента відзначений цифрою 8 в найменуванні. Йдеться про відеокарту GeForce GTX 1080, що стала відносно доступним рішенням для геймерів і ентузіастів і забезпечила гідні показники продуктивності в дозволі Full HD.
Однак, як ми знаємо, GeForce GTX 1080 її молодші сестри є проміжною ланкою до більш цікавим і продуктивним рішенням, які обіцяють вийти в 2017 році. Відповідно до заяв виробника, нас чекає пам'ять типу HBM другого покоління, налагоджений техпроцес, поліпшені алгоритми обробки і стиснення текстур, перероблені обчислювальні кластери.
З відеокартами Nvidia останніх років і справді складається цікава тенденція. Вони як смартфони iPhone: не встигаєш настроїтися на покупку однієї топової моделі, як розробники анонсують наступну. Втім, багатьом користувачам це на руку, адже вартість торішніх флагманів знижується, а продуктивності актуальних рішень вистачить на кілька років.
У цьому матеріалі ми поглянемо ближче на розглянуті раніше версії GeForce GTX 1080 оригінального дизайну, які забезпечать комфортну продуктивність в дозволі Full HD і прийнятну в 4К, і з'ясуємо, які з них більш заслуговують на нашу увагу.
Модельний ряд GeForce GTX 1080
Nvidia GeForce GTX 1080
Опис на сайті виробника - посилання .
Основне нововведення в GeForce GTX 1080 - це техпроцес виготовлення - 16 нм. Завдяки йому в графічному процесорі середніх розмірів (314 мм 2) помістилося 7.2 млрд транзисторів. Для порівняння, в немаленькому відеоядрі GM200 всього 8 млрд. Таким чином GP104 є аналогом GM204, але за можливостями він перевершує GM200.
В рамках 16 нм техпроцесу компанії Nvidia вдалося значно підвищити робочі частоти GPU, причому в режимі GPU Boost досягається вражаюча частота 1.7-1.8 ГГц. Порадує ентузіастів і розгін. На серійних моделях можна очікувати «повітряні» 2.0 ГГц, при цьому не доведеться задіяти високий тепловий пакет, для такої частоти досить 210-220 Вт.
У парі з графічним процесором працює високочастотна пам'ять Micron GDDR5X, розрахована на 10 ГГц. У неї є невеликий запас по частоті - 100-200 МГц, що дає результуючі ~ 400 МГц. Завдяки цьому сукупна пропускна здатність новинки досягла 1.7х швидкості GeForce GTX 980.
Спеціально для GeForce GTX 1080 Nvidia оновила дизайн системи охолодження. Зміни торкнулися в основному лише кожуха, змінивши зовнішній вигляд референсной моделі.
А ось кулер залишився колишнім. Алюмінієве підставу охолоджує модулі пам'яті. У центрі стоїть радіатор з випарної камерою, через безліч ребер проходить повітря. Ззаду встановлений додатковий радіатор для відведення тепла від центральної пластини. Вісім мікросхем пам'яті G5X Micron охолоджуються через термопрокладки радіатором.
В рамках 180-ватного енергопакету компанія Nvidia вирішила обійтися єдиним роз'ємом 8 pin. З одного боку, це здешевлює виробництво і виглядає розумно. А з іншого - сильно обмежує можливості розгону. Після розблокування в BIOS рівня TDP єдиним обмеженням стануть віддаються через кабель 8 pin вати.
ШІМ-контролер підтримує різні режими з управління фазами, включаючи адаптивне включення і виключення при необхідності. Всього на платі для GPU виділено п'ять фаз живлення, що на одну більше, ніж у GeForce GTX 980.
Один з топових графічних процесорів GP104 при своїй площі ~ 314 мм 2 налічує 2560 ядер і 64 блоки растеризації.
Мабуть, на цих основних моментах ми завершимо розділ, присвячений еталонної версії GeForce GTX 1080, і перейдемо до розгляду різних нереференсних варіантів.
ASUS ROG GeForce GTX 1080 Strix
Опис на сайті виробника - посилання .
Новинка, як нескладно здогадатися, входить в лінійку Republic of Gamers і виділяється на тлі конкурентів величезною системою охолодження DirectCU III з металевим кожухом і масивним радіатором.
Кожух отримав цікаву декоративне рішення з безліччю вигинів і прорізів. Останні служать для світлодіодного підсвічування СО, а не тільки однієї з її частин. Більш масивний кулер обзавівся трьома вентиляторами з широкою крильчаткою, діаметр якої становить 88 мм. Вони повністю накривають друковану плату і радіатор.
Масивний охолоджувач представлений у вигляді двохсекційного радіатора, набраного 72 і 68 алюмінієвими нікельованими пластинами. Всі з'єднання для підвищення ефективності теплопереносу акуратно пропаяни. Технологія прямого контакту забезпечує зіткнення графічного процесора з п'ятьма тепловими трубками різного діаметру - однієї 6 мм і чотирма 8 мм.
За охолодження підсистеми живлення відеокарти, однією з найгарячіших зон друкованої плати, відповідає напаяти до другої секції радіатора пластина.
Перед нами унікальна друкована плата власної розробки, яка побудована з використанням якісних елементів, відповідних технології Super Alloy Power II. Вони повинні забезпечувати стабільну роботу при високих навантаженнях і володіють підвищеним терміном служби.
Всього для графічного процесора виділено вісім фаз живлення. Всі вони зроблені за технологією Dr.MOS. Дві фази використовуються для мікросхем відеопам'яті. Фази в даному випадку справжні, без подвійників або паралельного підключення. Тому в сумі така схема забезпечить більш Потужність 600 Вт. Нагадаю, еталонна версія GeForce GTX 1080 споживає всього 180 Вт. У наявності більш ніж дворазовий запас потужності.
Відеокарта отримала високий заводський розгін, який додасть кілька FPS в новітніх іграх. Частота ядра підвищена з 1607 МГц до 1759 МГц (в режимі Boost - до 1898 МГц) при напрузі 1.063 В, відеопам'ять функціонує на підвищеній частоті 1301 МГц.
Завдяки солідній системі охолодження розглянута GeForce GTX 1080 відмінно розганяється. Майже з першої спроби була взята планка в 1810 МГц по ядру і 1401 МГц по пам'яті. У тестах і іграх частота GPU була ще вище і досягала 2050 МГц.
Та й за результатами нашого знайомства з цією версією, про який ви можете дізнатися з матеріалу « Огляд і тестування відеокарти ASUS ROG GeForce GTX 1080 Strix », Враження залишилося хороше.