Витяжка без відведення в вентиляцію: принцип роботи, схеми, монтаж
- Типові схеми вентиляції на кухні
- Види витяжок без відведення в вентиляцію
- Принцип роботи рециркуляційних моделей
- Огляд технічних характеристик
- Розрахунок продуктивності пристрою
- Так чи важливий рівень шуму?
- Зручне управління і регулювання
- Важливі функції і опції
- Детальніше про фільтри для витяжки
- Правила монтажу рециркуляционной моделі
- Висновки і корисне відео по темі
Установка витяжки на кухні обумовлена нормами облаштування вентиляції в житловому приміщенні. Якщо немає можливості підключення приладу до загальдомовий системі, монтується витяжка без відведення в вентиляцію (інші назви - рециркуляційна, вугільна).
Ми розповімо про особливості і принцип дії витяжного пристрою без воздуховода. У представленій нами статті докладно описані технічні характеристики, розібрані його плюси і мінуси. Для бажаючих самостійно встановити витяжний обладнання приведено монтажне керівництво.
Типові схеми вентиляції на кухні
Існує дві основні схеми пристрою кухонної вентиляції: природна і примусова. У першому випадку провітрювання проводиться за допомогою отворів в стінах і відкритих кватирок, з одного боку, і загальнобудинкових вентиляційних каналів з іншого.
У другому випадку зміна повітря здійснюється механічним шляхом, за допомогою установки енергозалежних пристроїв. Найбільш вдалим визнаний третій, комбінований варіант, при якому одночасно задіяні природна припливна схема, згідно з якою повітря мимовільно надходить в приміщення, і примусове відведення через кухонні витяжки.
За способом очищення повітря все витяжки можна розділити на 2 види - відводять (втягують) і рециркуляційні. Другі не пов'язані з вентиляційними каналами за допомогою труб і коробів, функціонують в автономному режимі
Існує і третій вид - комбіновані прилади, які оснащені подвійними фільтрами і воздуховодом, можуть працювати як з підключенням до вентиляційної шахти, так і самостійно.
Природна вентиляція має єдина перевага: для забезпечення комфортного мікроклімату на кухні (як і в інших кімнатах) не потрібні додаткові матеріальні вкладення.
Але вона має низькою ефективністю. Коли відбувається процес готування на електричній або газовій плиті, через повільне повітрообміну швидко поширюються важкі запахи.
Пристрої для забезпечення примусової вентиляції набагато продуктивніше, однак необхідно для реалізації механічної схеми обладнання залежно від поставок електроенергії.
Витяжки з відведенням і рециркуляційні прилади відмінно справляються з очищенням забрудненого повітря і видаленням неприємних запахів, але вони не охоплюють зону під стелею, куди також потрапляють пари і частинки жиру
З урахуванням зазначених особливостей і використовується комбінована схема, яка об'єднує роботу витяжних пристроїв і природної вентиляційної системи.
З типовими схемами і варіантами влаштування вентиляції на кухні, яку ми радимо прочитати.
Види витяжок без відведення в вентиляцію
Якщо порівнювати два види витяжок - з відведенням в вентиляцію і без нього - то плюсів більше у першій категорії. Головна перевага полягає в більш високій продуктивності, завдяки якій повітрообмін здійснюється набагато швидше.
Іноді ряд технічних моментів перешкоджає монтажу, і доводиться купувати витяжку для кухні без відводу і підключення в вентиляцію, тобто рециркуляционную.
За способом установки виділяють два види витяжок - встановлюються окремо і вбудовані. Вбудовані хороші тим, що займають мінімум місця, а шафа, в якому маскується робочий блок, використовують додатково за своїм прямим призначенням - для зберігання кухонного начиння
Сучасні пристрої для очищення повітря відрізняються матеріалом виготовлення, дизайном, технічними можливостями.
Галерея зображень
фото з
З чого виготовляються прилади з фільтрами
Різноманітна колірна гамма витяжок
Витяжки для кухонних островів
Технічне оснащення витяжних пристроїв
Вартість приладів безпосередньо залежить від технічної «начинки», якості і, дизайну і рівня виробника. Але вибирати слід акуратно: деколи моделі розкручених марок нічим не відрізняються від маловідомих виробників, а коштують в 2-3 рази дорожче.
Принцип роботи рециркуляційних моделей
На відміну від витяжки з відведенням в вентиляцію, вугільні моделі не «викачують» повітря з приміщення в вентиляційний канал, а виробляють його циркуляцію з очищенням в процесі фільтрації.
Забруднене повітря з робочої зони затягується всередину пристрою, проходить спочатку через жироулавливающий фільтр, потім через вугільний і виводиться назовні через отвори, розташовані у верхній частині корпусу
Головними робочими елементами витяжної системи, що забезпечують рециркуляцію, є двигун і вентилятор. Зустрічаються варіанти з 2 двигунами або з 1 двигуном, але 2 вентиляторами з боків. Вони розташовані всередині корпусу, над фільтрами (у купольних моделей) або між ними (у вбудованих різновидів).
Продуктивність залежить від потужності двигуна, який працює від мережі 220 вольт. Це означає, що перед монтажем вугільної моделі необхідно встановити окрему розетку для підключення. Деякі помилково думають, що для забезпечення необхідного обсягу свіжого повітря тільки витяжки з відведенням вимагають припливної вентиляції.
Насправді і потребують постійного оновлення повітряного потоку, так як очищення повітря фільтрами робить його свіже - вона просто видаляє жирні пари і дрібні частинки бруду. Отже, провітрювання природним шляхом також необхідно проводити щодня.
Огляд технічних характеристик
При покупці нової витяжки або заміні старої необхідно з'ясувати особливості конкретних моделей. Увагу слід приділити і конструкції, і дизайну, а головне - технічними характеристиками, від яких залежить ефективність роботи вентиляційного обладнання.
Розрахунок продуктивності пристрою
Щоб правильно зорієнтуватися з вибором ефективного пристрою, необхідно знати точну площу приміщення. Зазвичай і продуктивність, і не спричинить бажана величина кухні вказуються в технічному паспорті виробу.
Наприклад, Крона Камілла 600 має продуктивність 550 м³ / год (в режимі рециркуляції - 385 м³ / год), тому вона рекомендована для обслуговування приміщення до 11м² (висота стель 2,5-2,7 м).
Якщо для такої ж площі використовувати менш потужну установку, вона просто не впорається з поставленим завданням, а більш потужна витяжка буде марно витрачати електроенергію
Щоб обчислити продуктивність самостійно, необхідно обсяг приміщення помножити на кількість рециркуляційних циклів і врахувати коефіцієнт похибки. Для кухні мінімальну кількість рециркуляційних циклів - 12, КП - 1,3. Отже, щоб дізнатися необхідну продуктивність, вважаємо:
11 х 2,5 х 12 х 1,3 = 429 м³ / год
Можна зробити висновок, що при використанні витяжки Крона Камілла 600 для достатнього повітрообміну на площі 11 м² краще використовувати режим з відведенням в вентиляцію, а рециркуляцією користуватися тільки як додатковою функцією.
Коефіцієнт похибки 1,3 зазвичай використовують при розрахунках продуктивності витяжок з відведенням, для рециркуляційних моделей він трохи більше - 1,7.
Так чи важливий рівень шуму?
Другий важливий параметр, на який необхідно звернути увагу - це рівень шуму. Якщо власники квартири або будинку багато часу проводять на кухні, бажано, щоб він був мінімальним. Також цей момент актуальне для тих, хто живе в студіях, де житлова кімната об'єднана з кухнею.
Сильні і різкі шуми негативно впливають на самопочуття людини, тому до побутових приладів, оснащеним вентиляторів і двигунами, пред'являються підвищені вимоги
Сучасні пристрої працюють досить тихо, так як обладнані спеціальною акустичною захистом від шуму. У вугільних витяжках звуки можуть видавати вентилятор, мотор і рухається всередині конструкції повітря.
У шуми нерідко з'являються і через неправильно підключених Воздухоотводная каналів.
Якщо ви хочете, щоб атмосфера під час і після готування на кухні була комфортною, віддавайте перевагу моделям з рівнем шуму в рамках 50-55 дБ. Найтихіші пристрої працюють в діапазоні 35-42 дБ
Висока вартість моделі не показник того, що витяжка буде працювати тихо. Навпаки, дороге обладнання продуктивніше дешевого, тому часто саме прилади з високим цінником створюють багато фонових звуків - понад 60 дБ. Припустимо, у моделі Neff D55ML66N0 (36 тис.руб.) Рівень шуму 72 дБ, а у Elica Hidden HT (51,5 тис.руб.) - 62 дБ.
Зручне управління і регулювання
Користуватися витяжкою доводиться щодня, тому бажано купувати модель з доступним, зрозумілим і зручним управлінням. Всі варіанти управління можна розділити на дві великі категорії: ручне і дистанційне.
Ручне (або механічне) має різновиди:
- ползунковое (зустрічається все рідше);
- кнопкове (найбільш поширений вид);
Дорогі моделі оснащуються електронними пристроями управління з сенсорними контактними панелями для передачі команд.
Моделі середнього цінового сегмента оформлені традиційно: на передній панелі знаходиться ряд кнопок, за допомогою яких можна задати потрібний режим (відвідної або рециркуляционний), змінити швидкість, включити підсвічування.
Сучасні програмовані витяжки мають ряд корисних додаткових функцій відкладеного дії. Наприклад, режим інтервального провітрювання буде продовжувати чистити повітря і без вашої присутності через певні відрізки часу
У моделей з Д / У практично всі регулювання здійснюються з пульта, але на лицьовій панелі також є кнопки або сенсорний екран для вибору режиму роботи. Чим зручніше спосіб експлуатації, тим дорожче обладнання.
Важливі функції і опції
Крім основних технічних характеристик, існує ряд властивостей, які можуть стати дуже корисними в процесі експлуатації. Але якщо додаткові функції не потрібні - можна добре заощадити на покупці, так як електронна начинка, різноманітні режими, програмування збільшують вартість в кілька разів.
Галерея зображень
фото з
Кілька світлодіодних або галогенних ламп, розташованих на нижній панелі, забезпечують ефективне освітлення варильної поверхні. Вони компенсують дефіцит верхнього світла, який виникає через навісних шаф
Левова частка всіх витяжок - це універсальні пристрої, здатні працювати в обох режимах. Якщо з якоїсь причини виникають проблеми з відведенням забрудненого повітря в вентиляцію, використовують автономний режим з фільтрацією
Якщо прилад працює весь час з однаковою швидкістю, інтенсивність очищення завжди буде однаковою - і при варінні кави, і при смаженні м'яса. Наявність декількох швидкостей актуально для тих, хто часто, багато і різноманітно готує
Вугільні фільтри, які проводять тонку очистку повітря, відносяться до змінних видаткових матеріалів. Завдяки індикатору забруднення можна побачити, коли необхідно замінити касети або прокладки. Індикаторами зазвичай оснащені дорогі моделі
Освітлення - підсвічування робочої зони
Режими роботи - відвідний і рециркуляционний
Кількість робочих швидкостей витяжки
Наявність індикатора забруднення фільтра
Конкуренція витяжних пристроїв на ринку побутової техніки велика, тому виробники змагаються у винаході нових функцій. Наприклад, у деяких моделей можна регулювати не тільки інтенсивність всмоктування повітря, але і ступінь освітлення простору, а також налаштовувати зміну швидкостей в автоматичному режимі.
Орієнтири вибору витяжки без повідомлення з вентиляцією, з вмістом якої ми радимо ознайомитися.
Детальніше про фільтри для витяжки
Пристрої, що працюють без відводу в вентиляційну шахту, називають вугільними через наявність вугільних фільтрів, які і здійснюють очистку повітря від специфічних кухонних запахів. Найчастіше це пластикові касети, що мають різну форму і заповнені активованим вугіллям.
Іноді додатково використовують шматки синтетичного матеріалу, також просочені активованим вугіллям.
Круглі вугільні касети, заповнені гранулами або порошком, зазвичай продаються і застосовуються парами. Пластик, з якого вони виготовлені, не змінює властивостей при нагріванні і безпечний для здоров'я
Крім вугільного фільтра, є антіжіровим. У вбудованих моделей він знаходиться на нижній панелі і являє собою металеву решітку або сітку.
Звичайно, запахи сіткою не впіймати, але з частинками розчиненого жиру, які піднімаються разом з парою, він справляється відмінно. У зв'язку з цим антіжіровим фільтр приблизно раз в 30-40 днів рекомендується мити неабразівним засобами.
На відміну від вугільного фільтра, який поміщений в корпус витяжки разом з двигуном і вентиляторами, металева решітка знаходиться на увазі і є частиною дизайну моделей
При покупці змінних виробів зверніть увагу, що в продажу є оригінальні та неоригінальні (універсальні) фільтри. Друга група підходить до багатьох моделей і за вартістю нижче, ніж деталі, випущені виробником.
Вугільних фільтрів, як правило, вистачає на 3-4 місяці активного використання, але точні дані вказані в інструкції.
Правила монтажу рециркуляционной моделі
Перед необхідно зняти розміри, а для вбудованої моделі підготувати шафка над плитою. Якщо обладнання кріпиться до стелі або до стіни, слід перевірити міцність підстави.
Зазвичай побутові пристрої комплектуються кронштейнами і тримачами для монтажу. Наприклад, для витяжки острівного типу FALMEC LUMIERE передбачений комплект кріплень: стельова платформа і набір металевих тросів
Витяжку встановлюють строго по інструкції, так як функціональність багато в чому залежить від якості і умов монтажу.
Щоб надалі не зіткнутися з проблемами, пов'язаними з неправильною установкою, необхідно слідувати правилам:
- Витримувати відстань між нижньою частиною витяжки та плитою. Існують чітко визначені норми: до газової плити - 0,75 м, до електричної - 0,65 м. Але в інструкціях можна зіткнутися з іншими цифрами - 0,6 м і 0,5 м відповідно.
- Заздалегідь підготувати місце необхідних розмірів. Стандартні габарити вбудованих приладів - 50 і 60 см (аналогічно плиті), але можна знайти камінні і острівні модифікації 80 см, 90 см і більше.
- Забезпечити (якщо це необхідно) вільний простір в місці виходу очищеного повітря.
- Встановити окрему точку харчування із заземленням. Перевірити, щоб параметри напруги витяжки та електромережі були однаковими.
Нюанси монтажу повністю залежать від типу моделі. Для прикладу розглянемо порядок установки вбудованої рециркуляционной витяжки.
Галерея зображень
фото з
Шафа, призначений для монтажу вбудованої витяжки, знімаємо зі стіни і частково розбираємо - відокремлюємо нижню стінку, на якій буде закріплено обладнання
Будуть потрібні шуруповерт, електролобзик, дриль зі свердлами (на 5 мм і 10 мм), викрутка і розмічальний комплект: рівень, рулетка, циркуль, олівець
Однією з умов нормального функціонування пристрою є рівна горизонтальна установка, тому, якщо шафка спочатку закріплений з відхиленнями, їх потрібно усунути
Для спрощення монтажу виробник комплектує моделі монтажного шаблону, на якому позначені місця для свердління і вирізання отворів. Закріплюємо шаблон на полиці, відзначаємо необхідні точки
Дрилем висвердлюємо 4 отвори для кріплення витяжки до полиці, а у верхній панелі шафки електролобзиком по тому ж шаблону вирізаємо отвір для воздуховода (так як модель універсальна)
Для шафок малої висоти зручніше спочатку полку закріпити на витяжці, а потім все в зборі вставити в шафу. Беремо кріпильний комплект і фіксуємо полку на 4 шурупа
Нижню поличку разом із закріпленою на ній витяжкою вставляємо в шафку і фіксуємо саморізами. Перевіряємо міцність кріплень
Зібрану конструкцію - шафка з витяжкою - підвішуємо на стіну. Перевіряємо ще раз горизонталь установки і надійність настінних кріплень
Крок 1 - демонтаж навісної шафки
Крок 2 - підготовка інструментів для роботи
Крок 3 - перевірка горизонтального розташування шафки
Крок 4 - підготовка монтажного шаблону
Крок 5 - пристрій отворів в полиці
Крок 6 - фіксація полки на витяжці
Крок 7 - монтаж витяжки в шафу
Крок 8 - установка шафи на стіну
В останню чергу вставляємо металеві фільтри. Перевіряємо працездатність пристрою, підключивши його до електроживлення. Детально процес установки вбудованого типу витяжки. Викладена в статті корисна інформація заслуговує на пильну увагу.
Щоб включити найпростішу модель-слайдер, досить вручну висунути на себе панель з фільтром. Якщо необхідно, приєднуємо повітропровід для транспортування забрудненого повітря у вентиляційний канал.
Висновки і корисне відео по темі
Часто виробники і компанії, що реалізують товар, розміщують в мережі огляди та інструкції по установці, щоб виникало менше запитань, а користувачам було зручніше експлуатувати куплене обладнання.
Відео # 1. Інструкція по монтажу рециркуляційних моделей Siemens:
Відео # 2. Загальна інформація по ватажком:
Відео # 3. Порівняльний огляд вбудованих моделей і «козирків»:
Відео # 4. На що звернути увагу при виборі:
Побутові витяжки без воздуховода - прекрасний варіант для забезпечення вентиляції на кухні, якщо погано функціонує вентиляційний канал або просто немає можливості підключитися до нього.
При виборі обладнання обов'язково вивчіть технічні характеристики, а в процесі монтажу дотримуйтесь рекомендацій виробника. Встановлена за всіма правилами витяжка забезпечить приємну і комфортну атмосферу в квартирі.
Хочете поділитися корисними відомостями з приводу установки і використання витяжки без воздухоотвода? Доводилося самостійно монтувати пристрій? Пишіть, будь ласка, коментарі в розташованому нижче блоці, діліться корисними відомостями і фото по темі статті, задавайте питання.
Хочете поділитися корисними відомостями з приводу установки і використання витяжки без воздухоотвода?Доводилося самостійно монтувати пристрій?