Внутрипідложні конвектори: переваги експлуатації
- Конструкція і принцип дії внутріпольних конвекторів
- Види внутріпольних конвекторів
- Відеоогляд принципу роботи внутріпольних конвекторів
- Процес установки і загальні рекомендації
Більшість сучасного опалювального обладнання має різні технічні характеристики і різні ціни, але головним завданням будь-якого з них є якісне опалення приміщень. Але є опалювальний прилад, який крім вищевказаних основних завдань виконує ще й функцію збереження естетики приміщення: це в середині конвектори.
загальні характеристики
Вбудовувані в підлогу конвектори є теплогенеруючим обладнанням, яке монтується в стяжку під підлогове покриття. Дана технологія реалізується шляхом установки в підлогу спеціальних радіаторів з теплообмінниками. При використанні конвекторів процес опалення базується на принципі конвекції - природної циркуляції повітря. Даний тип обладнання відмінно підходить як для житлових, так і офісних, комерційних приміщень. Їх можна використовувати в ролі основного або додаткового джерела тепла. Крім того, деякі види конвекторів (а саме водні) рекомендують використовувати в приміщеннях, де потрібно створити особливий мікроклімат - музеї, басейни, галереї, теплиці і т.п. У приміщеннях з підвищеною вологістю встановлюють конвектори з особливими функціями (з можливістю відведення конденсату).
Якщо порівнювати це обладнання з іншими опалювальними приладами, можна побачити ряд істотних переваг:
- не займає багато місця, залишає вільне незахаращених простір і дає можливість реалізовувати найвибагливіші дизайнерські задумки.
- забезпечує рівномірний і швидкий прогрів всього приміщення за рахунок постійної циркуляції повітря.
- зручний процес управління при підключенні кімнатного термостата, який дає можливість програмувати температурні показники в приміщенні.
- оптимальне співвідношення ціни і якості.
Конструкція і принцип дії внутріпольних конвекторів
Устаткування має відносно просту конструкцію. Зазвичай водяний вбудовується конвектор - це короб, виготовлений з нержавіючої сталі, всередині якого розміщені мідно-алюмінієві теплообмінники у вигляді трубок. З'єднання функціонального теплообмінника з іншими опалювальними приладами відбувається за допомогою гофрованих нержавіючих трубок. Таке будова опалювального приладу, що працює за принципом природної конвекції. Дуже затребуваними є також і конвектори з примусовою конвекцією. Такі моделі мають вбудовані вентилятори зі спеціальними електромоторами. Саме цей функціональний елемент допомагає скоротити час на обігрів приміщення і підвищити тепловіддачу.
Для створення комфортних умов мікроклімату і управління ними служить програмований термостат. З його допомогою користувач може сам визначати комфортні температурні показники, а так само вибір між режимами роботи. Завершальним елементом системи є декоративна решітка, яка, до слова, представлена в різних колірних варіаціях. До того ж, є її виготовлення, як з металу, так і з дерева. Решітка є цілком безпечною, оскільки вона не нагрівається більше ніж до 30 градусів. Всі елементи системи надійно захищені: електричні частини внутріпольних конвекторів якісно ізольовані.
Процес обігріву приміщення відбувається за таким принципом: холодне повітря, який за законами фізики знаходиться внизу, потрапляючи через решітку в конвектор, проходить через нагрівальні елементи і прогрітий повітряний потік природним чином піднімається вгору, виходячи з решіток конвектора і наповнюючи приміщення теплом. Варто відзначити, що в літній період часу деякі системи, можуть працювати в режимі охолодження.
Види внутріпольних конвекторів
Асортимент приладів включає в себе обладнання, призначене для роботи в сухий і вологому середовищі.
- конвектори для сухого середовища: монтують в приміщеннях житлового типу (котеджі, квартири, офісні приміщення тощо);
- конвектори для вологого середовища: зазвичай використовують в приміщеннях, де підвищений рівень вологості. Відмінно підійдуть для установки у ванних кімнатах, басейнах, санвузлах і т.п.
Так само водяні конвектори опалення розрізняють в залежності від способу установки:
- в середині підлоги - монтуються безпосередньо в стяжку.
- підлогові, які розміщують на поверхні підлоги;
Деякі підлогові конвектори використовують в якості настінних. Для цього застосовують спеціальне кріплення.
Відеоогляд принципу роботи внутріпольних конвекторів
Процес установки і загальні рекомендації
Якщо ви вирішили, що вбудовується конвектор опалення - це те, що вам потрібно, тоді бажано знати деякі особливості його установки.
Перш за все, необхідно пам'ятати, що монтаж системи відбувається на етапі заливки підлоги. Потім встановлюються конвектори, а після цього - підлогове покриття (ламінат, паркет, плитка, лінолеум і т.п.) Потенційному користувачеві не варто хвилюватися, що конвектори можуть негативно вплинути на стан покриття. Насправді, тепловий вплив опалювальної системи зосереджена лише в області розташування конвектора і направлено на обробку повітряного потоку.
Для того щоб ваша система ефективно працювала, вам необхідно розрахувати потенційну площу обігріву, відповідно до цього підібрати конвектор необхідної потужності, визначитися з товщиною стяжки і, отже, глибиною конвектора, вибрати відповідну вам декоративну решітку, попутно вирішивши поздовжні або поперечні ламелі краще, так як це також впливає на конструкцію конвектора.