Xiaomi Mi Box 3 зробить ваш телевізор краще!
Xiaomi Mi Box 3 - відмінне рішення, для тих, хто вирішив оновити свій старий TV.
компанія Xiaomi славиться не тільки своїми смартфонами, відеореєстраторами - це цілий світ електроніки, в якому кожен знайде для себе щось цікаве. У цій статті розглянемо TV приставку від цього виробника - Xiaomi Mi Box 3 . Приставка на ринку представлена глобальної версією і англо-китайської, в нашому тесті ми будемо розглядати International Version.
- документація у вигляді вкладишів, все англійською мовою. Інструкція по роботі з пристроєм виконана досить зрозуміло, навіть знання мови не буде потрібно - все зрозуміло на інтуїтивному рівні.
- кабель HDMI. Його довжина розрахована та те, що пристрій буде знаходитися безпосередньо поруч з телевізором. Для порівняння в комплектації Apple TV цього кабелю немає.
- блок живлення 5.2V / 2.1A.
- пульт дистанційного керування пристроєм, який живиться від двох пальчикових батарейок формату ААА (в базовій поставці батарейок немає). Значки на пульті згодом можуть стиратися, тому після покупки бажано придбати для нього силіконовий чохол. Купувати його можна як в інтернет-магазинах вашого міста, так і замовити з АliExpress.
- в китайській версії в комплектації є ремінець для пульта.
Mi Box 3 дуже компактний, виконаний в чорному матовому кольорі. Зовні бокс дуже нагадує Apple TV другого або третього покоління. Відбитки пальців на поверхні практично не залишаються. Такий дизайн дозволяє легко вписатися пристрою в будь-який інтер'єр.
Краї корпусу трохи заокруглені. Його основні розміри 101х101 мм, товщина 19.5 мм, при цьому вага його становить 176 гр. Така вага обумовлений розміщеними всередині пристрою двома металевим пластинами, що забезпечують відведення тепла в процесі роботи.
Якщо розглянути пристрій ближче, то ми побачимо:
- зверху нанесений фірмовий логотип від компанії Xiaomi.
- на передній грані напівпрозоре пластикове вікно, під яким розмістився білий світлодіод - індикатор робочої активності, миготливий в процесі роботи.
- ліва і права межі абсолютно гладкі.
- на підставі боксу є спеціальна гумова вставка для запобігання ковзання пристрою по поверхні.
- на задній поверхні є 4 порти:
- харчування TV боксу;
- USB 2.0;
- HDMI 2.0b;
- поєднаний 3,5 мм jack під навушники з цифровим аудіо входом.
Сам бокс зібраний ідеально, він не люфтить, що не скрипт, всередині нічого не бовтається.
Пульт Box 3 виконаний з чорного матового пластика, містить мінімум елементів управління. На ньому є кнопки:
- включення / вимикання.
- п'ятипозиційна клавіша навігації: вгору вниз, вліво, вправо, всередині «ОК». Діаметр керуючого елемента, дуже зручний для роботи правою рукою.
- назад.
- меню.
- виклику голосового пошуку. Дуже зручна функція, тому що безпосередньо в самому пульті у верхній його межі вбудований мікрофон.
- управління гучності.
Ергономіка пульта дистанційного керування дуже добре продумана, звикати не доведеться, все просто і зрозуміло. На передній і задній поверхнях пульта нанесені логотипи компанії-виробника. Безпосереднє управління TV боксом відбувається не за допомогою звичного для нас інфрачервоного IP порту, а за допомогою вбудованого в нього Bluetooth. Це дуже зручно, так як не потрібно постійно спрямовувати нехай на ТБ бокс.
Mi Box 3 з коробки працює під 6 Android з інтерфейсом Android TV, що підтримує бездротове оновлення. Відразу після установки і підключення можна без проблем оновити пристрій до 7 версії ОС. У прошивці присутні:
- HDR режим;
- Google Cast - Wi-Fi монітор, що дозволяє транслювати зображення з мобільних пристроїв, ноутбука користувачів.
- головний екран, що дозволяє налаштовувати відображення рекомендованих додатків на екрані.
- Bluetooth версії 4.1
Головне меню складається з:
- списку рекомендацій до перегляду каналів або фільмів, список можна налаштовувати окремо.
- рекомендацій від Mi Box.
- ігор.
- додатків Google сервіс, YouTube (йдуть вже встановленими з коробки). Сам Play Market не повний, багатьох додатків в ньому ви не знайдете, таких як: Chome, AnTuTu і т.д.
Відсутні програми з Play Market можна встановлювати лише через стаціонарний комп'ютер. Для цього завантажуємо додаток на флешку, а потім через «ES Провідник» встановлюємо його в бокс. При цьому встановлені таким чином програми не відображаються на головному робочому столі, щоб їх знайти необхідно увійти в «настройки» - «додатки», а вже в них ви знайдете всі встановлені в ручному режимі програми. В цілому прошивка заточена виключно під перегляд відео.
Mi Box 3 працює під управлінням 4-х ядерного процесора Amlogic S905Х з максимальною тактовою частотою 2 ГГц. Графічний чіпсет встановлений - Mali-450. Максимальна роздільна здатність 4К з HDR. Оперативної пам'яті в пристрої всього 2 Гб, з яких вільно під додатки приблизно 1,1 Гб. Постійної пам'яті 8 Гб, а з коробки є 5,13 Гб. Box підтримує H.265 кодек з можливістю відтворення 60 кадрів / c. Якість звуку поліпшується завдяки підтримці технологій: Dolby Digital Plus, DTS 2.0. Двохдіапазонний модуль Wi-Fi підтримує стандарт АС.
По тестах Box 3 набирає:
- AnTuTu - 25315 балів.
- Benchmark в режимі Single Core - 631, в Multi Core - один тисяча сімсот сімдесят одна балів.
- Epic Citadel на максимальних налаштуваннях видає 48 FPS. Троттлінга в процесі тестування виявлено не було.
Рівень Wi-Fi сигналу дуже хороший завдяки 2-х діапазонах wi-fi модулем, який працює на робочих частотах 2,4 ГГц / 5ГГц.
Канали завантажуються дуже швидко, бокс не гальмує. Якщо якість Wi-fi сигналу слабке, будь-який новий канал спочатку завантажується, а потім запускається. Відеопотік швидше вантажиться з YouTube, ніж з каналів. Браузери працюють стабільно без підвисань. Режим Google Cast працює теж дуже спритно, проблем з підключенням пристроїв не виникає. Інформація з мобільних телефонів виводиться на великий екран досить швидко з мінімальною за часом підвантаженням.
Ігрова продуктивність оцінювалася за допомогою додаткового геймпада. Бокс тестувався на прикладі гри «Асфальт 8» на максимальних налаштуваннях. Грати комфортно, підвисань немає, є мікролаги. Якщо грати на середніх настройках, то все буде просто чудово. В процесі гри корпус боксу нагрівається до 45 градусів, процесор до 60. Це дуже хороший показник для такого пристрою. Зазвичай процесори TV боксів при тестуванні на іграх гріються до 80 градусів.
Мінуси Mi Box 3:
- неповноцінний Play Market;
- мало USB портів;
- інтернет підключається тільки по Wi-Fi.
Переваги Xiaomi Box 3:
- хороша оптимізація всього пристрою, як по дизайну, так і по залізу.
- в процесі роботи глюків і пригальмовувань помічено не було.
- зручне управління боксом через Bluetooth.
- вбудований мікрофон в пульт управління.
- bluetooth 4.1.
- 2-х діапазонний модуль Wi-Fi.
- бокс зовсім не гріється завдяки добре продуманій системі охолодження.
- підтримка 4К.
- радує ціна - на момент написання Xiaomi Mi Box 3 в нашому інтернет-магазині коштує всього 5.550 руб.
Підсумок: Xiaomi Mi Box 3 - ідеальне рішення для тих, хто хоче вдосконалити свій старий телевізор. Бокс дуже спритний, багатофункціональний, багатомовний. Завдяки своєму мінімалістичному стильному дизайну він добре впишеться в будь-який інтер'єр квартири або офісу.