Заповнення товарно-транспортної накладної у разі переадресування вантажу
Пошта | головне | бізнес | технології | медіа | Людина | Відпочинок і захоплення | побут | Архів | RSS
Товарна накладна - це документ первинного бухгалтерського обліку уніфікованої форми. Мабуть, жоден інший документ не викликає стільки питань, дебатів і суперечок щодо порядку оформлення, як цей. І це навіть незважаючи на наявність спеціальних рекомендацій, роз'яснень та методичних інструкцій, детально описують дане дійство.
Особливо багато питань на практиці викликає порядок заповнення товарної накладної при переадресації вантажу. Давайте зупинимося на цьому більш детально.
Аналіз інших аналогічних документів (товарно-транспортної накладної форми № 1-ТМ і товарно-транспортної накладної форми 2-ТМ дозволяє прийти до висновку, що при переадресації вантажу накладну слід заповнювати таким чином:
1). У разі, коли змінюється пункт розвантаження і вантажоодержувач, необхідно закреслити дані, зазначені в розділі один рядки «Вантажоодержувач». Також слід закреслити реквізити розділу два в рядку «Пункт розвантаження». Замість них потрібно вказати новий пункт розвантаження. Майте на увазі, закреслювати потрібно так, щоб напис було можливо прочитати. Потім потрібно буде заповнити рядок «Переадресування». Тут в розділі два проставляються реквізити нового Вантажоодержувача, а також робиться посилання на розпорядження Платника про відправку товару за новою адресою. Всі зміни в обов'язковому порядку фіксуються підписом відповідальної особи транспортної організації.
2). Трапляється також і так, що в результаті переадресування змінюється тільки пункт розвантаження, в той час як вантажоодержувач залишається колишнім. У цьому випадку порядок заповнення товарної накладної буде наступним. Слід закреслити реквізити в рядку «Пункт розвантаження» в розділі два. Зрозуміло, закреслення все одно повинні дозволяти прочитати напис. Замість віддаленої запису необхідно буде вказати новий пункт розвантаження. Потім переписуються реквізити Вантажоодержувача в рядку «Переадресування» і робиться посилання на розпорядження Платника про переадресування вантажу. Все це також фіксується підписом відповідальної особи транспортної фірми.
Заповнення документів бухгалтерського та податкового обліку - захід в усіх випадках досить непроста. Ось чому його завжди краще довіряти професіоналам. Тим більше що бухгалтерське обслуговування сьогодні може здійснюватися дистанційно, в режимі он-лайн. Не слід нехтувати подібною можливістю.
Читайте також:
Ми живемо в Матриці!
Шуби з натурального хутра від компанії "Російська зима"
Календар як спосіб реклами
Зростає потік відвідувачів