Блешня на форель: критерії підбору приманок спінінгів

  1. Критерії вибору приманки на форель
  2. Особливості вибору обертових блешень
  3. маса вертушки
  4. Розмір блешні
  5. колір
  6. маленькі хитрощі
  7. Особливості вибору колебалок
  8. Розмір блешні, що коливається
  9. вага колебалки
  10. колір
  11. Кращі вертушки і колебалки
  12. Топ 5 вертушок
  13. Топ 5 колебалок

Одним з небагатьох   представників сімейства лососевих   в прісній воді є форель Одним з небагатьох представників сімейства лососевих в прісній воді є форель. Ця хижа риба стає привабливим об'єктом для спінінгістів. Однією з важливих складових гарного улову буде хороша блешня на форель. Форель відрізняється обережністю і лякливістю. Тому приманка не повинна викликати у неї підозр. На які чинники слід зробити упор рибалкам при виборі форелеве болісно?

Критерії вибору приманки на форель

Рибалки часто дивуються, що одна і та ж блешня в жодній водоймі може принести безліч клювань, а в річці не зацікавити жодну форель. Вся справа в звичках риби і в тій кормовій базі, до якої вона звикла.

  • Струмкова форель зустрічається в невеликих швидких річках з холодною водою. її можна ловити на спінінг зі змінним успіхом протягом усього року. Основним параметром блешні для лову струмкової форелі буде стійка робота на протязі.
  • Озерна або ставкова форель живе в більш комфортних умовах. Рибу розводять багато господарств, тому вона не відчуває проблем з харчуванням. Риболовля на спінінг ведеться з весни до пізньої осені. У стоячій воді можна використовувати найменші штучні приманки.

Підбирати блешню слід з урахуванням сезону року.

  • Навесні форель активно харчується, відновлюючи сили після зими. В цей час благородний хижак втрачає обережність, що дозволяє рибалкам ближче підібратися до годується форель. Для весняного лову досвідчені рибалки використовують приманки, що імітують мальків або комах. Вести блешню найкраще на глибині від 1 до 2 м.
  • На початку літа форель стає ще більш активною. Вона харчується у всіх горизонтах води. У червні форель займає певні ділянки водойми, в яких буде полювати до осені. Спіймати форель можна пізно ввечері або рано вранці. Гра блешні повинна починатися вже в момент падіння в товщі води. Вести приманку необхідно в швидкому темпі, щоб риба не встигла розгледіти видобуток.

Це цікаво! Хороший клювання форелі влітку спостерігається після сильних зливових дощів, коли вода на деякий час стає каламутною.

  • Осінній період багато спінінгісти використовують для цілеспрямованої лову трофейного хижака. У форелі настає шлюбний період, вона стає більш агресивною і сміливою. Риба досить рівномірно розподіляється по водоймі. У прибережній зоні форель можна впіймати на легкі блесенка, а для далеких закидів потрібні моделі з важкими сердечниками.

Фото 1. Різні блешні на форель.

Особливості вибору обертових блешень

Однією з найбільш уловистих приманок на форель вважається обертається блешня. Вона впливає на рибу завдяки мерехтінню пелюстки і сильної вібрації. З різноманіття вертушок для пеструшки слід вибирати блешні з певними характеристиками.

маса вертушки

Вага приманки залежить від особливостей водойми і пори року.

  1. На мілководних акваторіях стоячих водойм потрібно вертушка з невеликою масою, рівномірно розподіленим по всій довжині. При наявності течії блешня підбирається важче, щоб водний потік не збивав гру пелюстки.
  2. При лові пізно восени або взимку перевагу слід віддавати переднеогруженним моделям, які можуть досягати великих глибин, де стоїть хижак.

Фото 2. Оберталка з тілом рибкою.

Увага! Іноді рибалки оснащують приманку додатковим вантажем. Однак зайва вага може негативно позначитися на грі.

Розмір блешні

Величина вертушки визначається розміром передбачуваного трофея. Форму пелюстки потрібно підбирати під характер водойми.

  1. Для видобутку трофейної форелі підійдуть блешні від №3 по класифікації Меппс. Але в деяких водоймах, де хижак харчується мальком, успіх приносять приманки №1 і №2.
  2. На швидких річках з сильною течією добре працюють вертушки, оснащені товстим пелюсткою. Завдяки такій конструкції блешня стабільно грає в потужному потоці води.
  3. Пора року також повинна враховуватися при виборі вертушки. Якщо влітку розмір може зменшитися до №00-0, то восени риба клює і на моделі №4.

колір

Деякі спінінгісти перебільшують значимість забарвлення пелюсток. Насправді є простий принцип для вибору приманки в конкретний день. У сонячну погоду краще працюють моделі з темними пелюстками. Для похмурого дня або сутінків слід взяти сріблясті і золотисті вертушки.

Колірна гамма приманки для лову форелі змінюється в залежності від пори року. Якщо влітку риба віддає перевагу природні забарвлення (зелені, чорні та сріблясті), то навесні і восени краще віддати перевагу яскравим пелюсток, наприклад, кислотним забарвленням.

маленькі хитрощі

Досвідчені спінінгісти взяли на озброєння деякі прийоми у нахлистовиків. Одним з них є прикраса гачка штучними мушками. Крім маскування і додаткової привабливості мушка сприятливо позначається на стабільності гри при горизонтальній техніці проводки.

Особливості вибору колебалок

Фото 3. Варіант уловистою колебалки.

колив лющіеся болісно зберігають високу популярність при видобутку форелі. Вони добре працюють на протязі і в стоячій воді, відрізняються відмінними польотними характеристиками.

Розмір блешні, що коливається

Форелеві колебалки відрізняються невеликою величиною, хоча на перше місце все-таки слід поставити розмір хижака.

  • Невеликі пеструшки вагою до 500 г добре клюють на колебалки довжиною в 40-50 мм.
  • Для лову кілограмової форелі краще скористатися моделями величиною в 60-70 мм.
  • Трофейні екземпляри швидше поласяться на великі блешні, що коливаються розміром в 80-90 мм.

вага колебалки

Вагові параметри блешень визначаються дальністю закидання і глибиною водойми. Слід також враховувати і силу течії при ловлі в річках.

  1. У невеликих платних ставках зазвичай застосовуються легкі мікроколебалкі. Вони добре працюють при рівномірній або ступінчастою проводці в повільному темпі.
  2. На річках форель часто ловлять в струменях. Щоб знизити вплив течії, краще встановити невелику колебалку вагою 1-2 г. Вести блешню необхідно поперек річки, виконуючи невеликі ривочкамі.
  3. Троллінговать на ставках або озерах вдається з мікроколебалкамі довжиною 15 мм і вагою 0,5 г. На протязі вага необхідно збільшити, інакше приманка буде постійно вискакувати на поверхню.

колір

Як і з вертушками, вибір кольору блешні, що коливається залежить від погодних умов і пори року. З природних відтінків слід зазначити чорні, коричневі, матові і сірі кольори.

Серед викликають забарвлень рекомендується застосовувати моделі рожевого, жовтого, червоного і зеленого кольору.

Кращі вертушки і колебалки

Досвідчені спінінгісти встигли випробувати безліч вертушок і колебалок на форель. Пропонуємо найкращі п'ять моделей з кожної категорії блешень.

Топ 5 вертушок

Так як уловістость пеструшки залежить в основному від якості блешні, що обертається, то очолюють рейтинг відомі бренди.

  1. Вертушки Mepp's - це стабільна робота пелюстки при самій повільній проводці. Найкраще підходить серія Aglia, хоча за певних умов можна використовувати Comet, Aglia Long і Black Fury.
  2. Принади Worden's Rooster Tail оснащені спеціальним оперенням на осі. Замінити гачок вдається без пошкодження мушки.
  3. Серія Flash компанії Blue Fox має вузьку форму пелюстки. Вертушки відрізняються високою дальністю польоту і точністю закидання.
  4. Daiwa Silver Creek Spinner R відрізняється незвичайною конструкцією. Завдяки важкій сердечника вдається полювати за найобережнішої рибою.
  5. Блешня Myran Akka розроблена для лову на течії. Під час проводки вона створює сильну турбулентність, залучаючи хижака здалеку.

Топ 5 колебалок

Кращими блешнями, що коливаються за відгуками спінінгістів стали далекобійні моделі в природним зовнішнім виглядом і високою якістю виготовлення.

  1. Приманка Daiwa Presso Rave призначена для лову на мілководді. Її вага становить 1,5-2,5 г, а гра відрізняється невеликою частотою.
  2. Серія PriSpoon від SkagitDesigns стабільно грає навіть на сильній течії. Приманка може пристойно заглубляться, що корисно при ловлі трофейного форелі.
  3. У колебалки Bassday Kangoku Raptor спостерігаються хороші польотні властивості і хороша зацепистость. Стабільна гра здатна спокусити саму пасивну рибу.
  4. Болісно Forest Miu Native вважається класикою форелеве лову. Вона правдоподібно імітує малька, який є кормовою базою хижака.
  5. Для пізньої осені і зими підійде колебалка Williams Wabler. Вона добре працює при вертикальній проводці (ловля сходинкою або в схил).

Для успішної риболовлі можуть використовуватися і наживки на форель. Але лов спінінгом відрізняється спортивностью і азартом. Такий відпочинок запам'ятовується надовго, від чого виникає непереборне бажання знову опинитися на водоймі.

На які чинники слід зробити упор рибалкам при виборі форелеве болісно?

Новости