Борис Колесніков та юні кондитери України відвідали профільний форум в Німеччині

Тридцять переможців освітнього проекту «Харчові технології 2018» відвідали міжнародну кондитерську виставку ISM 2018 у Німеччині

Тридцять переможців освітнього проекту «Харчові технології 2018» відвідали міжнародну кондитерську виставку ISM 2018 у Німеччині. Проект ініційований благодійним Фондом Бориса Колеснікова з метою підтримки українських студентів технічних спеціальностей і заохочення кращих з них поїздками на профільні форуми в Європу.

Під час відвідування ISM 2018 юні кондитери з України ознайомилися зі спектром продуктів на світовому кондитерському ринку - від шоколаду і кондитерських виробів до печива і закусок. Цього року у виставці взяли участь понад 1 600 експонентів з 60 країн світу. Переможці «Харчових технологій» відвідали стенди гігантів світової харчової промисловості - Barcel, Barry Callebaut, Baronie, Colombina, Fini Golosinas, Griesson-de Beukelaer, Guylian, Icam, Ion, Kalfany, Kambly, Lambertz, Loacker, Manner, Millano, Niederegger, Ragolds , Ricola, які презентували на форумі нові батончики, шоколад, морозиво, бісквіти і снеки. Також молоді українські фахівці побували біля експозицій українських виробників, які дивували європейців широким асортиментом солодощів і закусок.

До переможців освітнього конкурсу «Харчові технології 2018» приєднався і президент благодійного Фонду - Борис Колесніков. Він привітав конкурсантів, які в фіналі проекту презентували оригінальні розробки і стартапи в харчовій галузі, і зазначив, що ними пишаються викладачі вузів і організатори конкурсу, а також із задоволенням чекають в своїх рядах вітчизняні роботодавці. Борис Колесніков підкреслив, що отриманий у зарубіжних фахівців досвід вони застосують в Україні, при створенні свого бізнесу і впровадження власних проектів в життя.

«Хотів своїм майбутнім колегам показати, як влаштований кондитерський світ. Мені хотілося поділитися досвідом і показати, що студентам до успіху - один крок. Все залежить особисто від них. Головне в цій поїздці - подивитися, що роблять виробники, а також ознайомитися в кельнськом Музеї шоколаду з процесом, який привів світ до виставки ISM. Важко уявити, як працювала кондитерська промисловість 150 років тому, але всю цю еволюцію цікаво відстежити », - розповів Борис Колесніков.

Президент благодійного Фонду і студенти відвідали кавовий форум в рамках виставки, подивилися на шоу бариста з усього світу; побачили презентацію бізнес-ідей в області кондитерської промисловості і закусок на Алеї стартапів; а також побували в павільйоні ProSweets Cologne, де проходила експозиція постачальників кондитерської сфери. Тут були широко представлені біопродукти, натуральна сировина, а також техніка і машинне устаткування нового покоління для виготовлення продукції, презентовані варіанти упаковок для товарів.

«У фіналі проекту «Харчові технології 2018» я презентувала лінійку корисних солодощів, зроблених на основі натурального соку і ягід, однаково корисних для дітей і дорослих. На виставці ISM 2018 я побачила багато своїх однодумців - виробники все частіше звертаються до теми здорового харчування, вегетаріанства, екологічно чистої сировини. Зазначу, що після повернення в Україну відкоригую трохи свій бізнес-проект, в зв'язку з тими світовими тенденціями в харчовій галузі, які я побачила на виставці в Кельні », - розповіла переможниця конкурсу Юлія Шилова, студентка Харківського державного університету харчування та торгівлі.

Приємним сюрпризом для українських студентів стало відвідування одного з найпопулярніших музеїв світу - Музею шоколаду в Кельні. Молоді кондитери побачили технологію виробництва шоколаду, відвідали цех по виготовленню трюфелів, побували у експозиції, присвяченій історії шоколадної справи, яка налічує понад 300 років. Всі студенти отримали шоколадні подарунки та солодкі сувеніри від благодійного Фонду.

Переможці проекту «Харчові технології 2018» також прогулялися по Кельну, відвідали його основні визначні пам'ятки - відомий Кельнський собор, Ратушну площу, Парк скульптур, церква святого Мартіна та інші.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова проводив проект «Харчові технології 2018» вперше. Конкурс тривав два місяці. У ньому взяли участь 800 студентів з профільних вузів Дніпра, Кривого Рогу, Харкова, Києва, Одеси і Чернігова. До фіналу дійшли 73 з них. Вони захистили перед експертним журі власні проекти. Організатори конкурсу визначили тридцять найоригінальніших і перспективних проектів і нагородили їх авторів поїздкою на міжнародну кондитерську виставку ISM 2018 у Кельн.

Поза конкурсом благодійний Фонд Бориса Колеснікова заохотив поїздкою до Німеччини і 10 кращих студентів Запорізького торгово-кулінарного ліцею та Чернігівського кооперативного коледжу, які в майбутньому поповнять ряди конкурсантів освітніх проектів Фонду.

Новости