імідж керівника

Привабливий імідж керівника означає багато чого: він допомагає привернути до себе будь-якого співробітника, без нього вкрай складно просуватися по кар'єрних сходах і займати все більш високі керівні пости. Зрештою, по іміджу керівників потенційні партнери і клієнти роблять висновки про всю компанію в цілому. Тому кожен справжній кар'єрист замислюється про те, як створити собі правильний імідж сучасного керівника.

Що таке імідж і його складові

Імідж - це образ, який ви свідомо створюєте для оточуючих. У артистів, співаків або політиків навіть є власні іміджмейкери, які працюють над створенням потрібного образу. Правильно сформований імідж допомагає викликати у людей позитивне враження про вас як про керівника, прислухатися до ваших прохань і побажань, вести відкритий діалог. Перш, ніж приступити до створення іміджу керівника, не зайвим буде дізнатися, які його складові.

  1. Кожен знає, що перше враження обумовлено характеристиками особистості . Йдеться про зовнішній вигляд, манери розмовляти, характер прийняття рішень, темперамент людини, словом про все, що визначає вашу яскраву індивідуальність. Деякі керівники нехтують цією складовою іміджу, однак не забувайте, що перше враження часто найсильніше.
  2. Другим компонентом образу є цінності, спираючись на які, ви приймаєте рішення. Наприклад, якщо керівник на перше місце ставить отримання вигоди будь-якими способами, то він буде суворіше ставитися до підлеглих, змушувати їх працювати понаднормово і позбавляти премій. Для більш демократичного керівника важливою цінністю є підтримка з співробітниками дружніх відносин, тому він не буде ставитися до них з надмірною строгістю, а підлеглі, в свою чергу, підтримають такого боса в складних ситуаціях, затримуючись на роботі за власною ініціативою.
  3. Будь-який керівник повинен мати уявлення про те, чого він хоче добитися, займаючи свою посаду, і яким він хотів би бачити підприємство в майбутньому, цю складову можна назвати особистою місією.
  4. Останнім компонентом іміджу є статус керівника, який визначається походженням, рівнем забезпеченості, а також тим, наскільки високу посаду він займає.
Як створити імідж керівника?

Зрозуміло, створити приємний образ за один день неможливо, та й тижні для цього буде мало. Формування іміджу керівника - це довгий і кропіткий процес, адже вам доведеться обдумувати кожен свій крок. Тут ми розповімо тільки про основні принципи створення іміджу, які допоможуть вам взяти хороший старт.

Насамперед оціните себе як особистість, визначте сильні і слабкі сторони, чесно зізнайтеся, які позитивні і негативні якості у вас є. Це і є чинники, що впливають на формування іміджу керівника, адже виходячи з них, ви почнете створювати образ - хороше підкреслювати, а погане усувати.

Для початку оціните свій гардероб. Керівник зовсім не зобов'язаний кожен день приходити на роботу в новому дорогому костюмі, досить просто мати пару хороших костюмів, що сидять по фігурі, кілька чоловічих сорочок і краваток. Слідкуйте, щоб одяг завжди була свіжою і відпрасованій, завжди пам'ятайте, що неохайний зовнішній вигляд може серйозно зіпсувати імідж. При необхідності відпрацюйте ходу, виправте дикцію і поставу.

Не соромтеся виявляти емоції, користуйтеся своїм почуттям гумору при спілкуванні з підлеглими, головне, щоб все це було в міру. Зайве емоційний керівник навряд чи зможе заручитися підтримкою співробітників, так само, як і начальник з вічно кам'яним виразом обличчя.

Самоменеджмент і імідж керівника - речі, пов'язані нерозривно. Керівнику необхідно вміти:

  • ставити конкретні мети ;
  • розставляти пріоритети;
  • планувати робочий день і дотримуватися цього плану;
  • об'єктивно оцінювати отриманий результат.

Хороший керівник не боїться брати на себе відповідальність за невдачі свого підприємства, він не звалює провину на співробітників, він визнає, що не досить добре організував і мотивував підлеглих і шукає способи вирішення проблеми.

Як створити імідж керівника?

Новости