Окунь. Ловля на спінінг навесні

зазвичай,   окунь тримається в водоймах   на тих глибинах, які бувають властиві йому в певну пору року

зазвичай, окунь тримається в водоймах на тих глибинах, які бувають властиві йому в певну пору року. Навесні, після сходження криги, в березні - квітні, коли вода ще не встигає повністю прогрітися, його найкраще шукати на глибині не менше двох метрів. В цей час окунь хапає приманку, яка йде біля дна. Безпосередньо перед самим нерестом він виходить на мілководді, і починає активно атакувати будь-яку приманку. Нерест окуня, зазвичай, в середній смузі проходить в середині квітня, коли вода у водоймі прогрівається до +8 градусів. Під час нересту риба практично взагалі не клює, зате після нього виникає виражений пік активності. В цей час його найкраще шукати біля піщаних мілин, які розташовуються на деякій відстані від берега, в ямах, біля затопленого коряжника. У період післянерестового жора окунь активно атакує блешню в світанкові години до 8 - 10 годин ранку. Днем блешня його мало приваблює, зате, за півтори - дві години до заходу сонця, він знову починає активно хапати наживку. Вечірнє клювання окуня припиняється при настанні нічних сутінків. Ранкова ловля буває, зазвичай, більш успішною, ніж вечірня.

Успіх весняного лову окуня спінінгом багато в чому залежить від стану погоди. Хороша ловля буває в теплі похмурі весняні дні з невеликим дощиком. Можна розраховувати на хороший улов і при сталій тривалої теплої погоди. Також, благотворно на життєву активність окуня впливають весняні короткочасні грозові дощі, легкі нетривалі тумани. Кращими напрямками вітру вважаються південне і західне. Багато в чому хороший улов залежить і від стійкого атмосферного тиску. Негативними погодними факторами, які впливають на клювання окуня, є раптове весняне похолодання з дощами і похмурою погодою і різке падіння або підвищення атмосферного тиску. Також, негативно на стан окуня позначається сильна зміна рівня води, яке навесні дуже часто буває пов'язано з таненням снігу і сильними дощами, і її помутніння в зв'язку з цим. Найбільш несприятливими вітрами є північний та східний.

Найбільш несприятливими вітрами є північний та східний

На великих і середніх природних водоймах, в озерах, знайти окуня навесні можна практично в будь-якому місці. Біля берега його можна ловити спінінгом з містків у повалених у воду дерев, біля топляков, серед водної рослинності. У закритих штучних водоймах він водиться на різких перепадах глибин, у Коряжник і глибоких ям, на підводних мілинах і на мілководді біля берега. У річках окунь вибирає для свого проживання ями, затоки, стариці, закоряжені ділянки річки, місця з тихим круговою течією, зарослі береги з кущами, навислими над водою.

Навесні на спінінг можна ловити великих і середніх окунів в будь-яких водоймах. Знаходження окуневої зграї можна виявити по сплесках, які виникають від галасливої ​​гонитви цього річкового хижака за мальком. Коли таких сплесків не видно, треба послідовно спробувати закидати спінінг по всьому горизонту води, міняючи блешні, глибину і швидкість проводки. Після виявлення місця окуневої полювання за мальком, блешня повинна бути закинута на два - три метри далі сплесків. Як тільки вона торкнеться води, необхідно відразу ж починати робити швидку протяжку, щоб блешня йшла біля поверхні води. При хватці окуня, необхідно зробити різку підсічку, але не перестаратися, щоб не порвати губу. Дуже часто навесні буває так, що великий окунь йде за блешнею на деякій відстані, але не вистачає її, а, як би, спостерігає. В цьому випадку треба відвести спінінг убік, змінити напрямок руху блешні, не припиняючи підмотувати волосінь. Після цього, зазвичай, окунь хапає блешню. Буває і так, що при проводці блешні біля дна, можна відчути, що за нею хтось намагається несильно стукати. Чи не підсікаючи, необхідно збільшити швидкість намотування волосіні, і відразу ж піде хватка окуня.

Для лову окуня навесні найкраще використовувати однорічний спінінг довжиною 2,0 - 2,5 метра з волосінню від 0,16 до 0,22. Блешню найкраще брати обертову, невеликих розмірів, 25 - 50 мм. Бажано, щоб одна сторона її була білою, нікельованої, а друга - жовта, латунна. Трійник блешні можна замаскувати червоною распушенной вовняною ниткою.

Новости