Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом до Додатків. 2019 рік. Інформація станом на 03.01.2019 р Завантажити

  1. I. Загальні положення
  2. II. Укладення договору ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ, Договір фрахтування ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ...
  3. III. НАДАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА контейнерів, Пред'явлення І ПРИЙОМ ВАНТАЖУ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ,...
  4. IV. ВИЗНАЧЕННЯ МАСИ ВАНТАЖУ, Опломбування ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА контейнерів
  5. V. ТЕРМІНИ ДОСТАВКИ, ВИДАЧА ВАНТАЖУ. ОЧИЩЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА контейнерів
  6. VI. ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ ВАНТАЖІВ
  7. VII. Порядок складання актів І ОФОРМЛЕННЯ ПРЕТЕНЗІЙ
  8. Сума вказується на Ваш розсуд

Затверджено Постановою Уряду РФ від 15 квітня 2011 № 272
(Текст станом на 03.01.2019 р)

Зміст:

I. Загальні положення

Загальні положення

II. Укладення договору перевезення вантажу, договору фрахтування транспортного засобу для перевезення вантажу

Укладення договору перевезення вантажу, договору фрахтування транспортного засобу для перевезення вантажу

III. Надання транспортних засобів і контейнерів, пред'явлення і прийом вантажу для перевезення, навантаження вантажів у транспортні засоби та контейнери

Надання транспортних засобів і контейнерів, пред'явлення і прийом вантажу для перевезення, навантаження вантажів у транспортні засоби та контейнери

IV. Визначення маси вантажу, опломбування транспортних засобів і контейнерів

Визначення маси вантажу, опломбування транспортних засобів і контейнерів

V. Терміни доставки, видача вантажу, очищення транспортних засобів і контейнерів

Терміни доставки, видача вантажу, очищення транспортних засобів і контейнерів

VI. Особливості перевезення окремих видів вантажів

Особливості перевезення окремих видів вантажів

VII. Порядок складання актів та оформлення претензій

Порядок складання актів та оформлення претензій

Додатки до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом

Додатки до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом

I. Загальні положення


1. Ці Правила встановлюють порядок організації перевезення різних видів вантажів автомобільним транспортом, забезпечення схоронності вантажів, транспортних засобів та контейнерів, а також умови перевезення вантажів і надання транспортних засобів для такого перевезення.
2. Перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні по території Російської Федерації здійснюється відповідно до міжнародних договорів Російської Федерації в галузі автомобільного транспорту, нормативними правовими актами Російської Федерації і цими Правилами.
3. Перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом в міському, приміському та міжміському сполученні здійснюється відповідно до вимог, встановлених додатками A і B Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів від 30 вересня 1957 року (ДОПНВ) та цими Правилами.
4. Перевезення швидкопсувних вантажів автомобільним транспортом в міському, приміському та міжміському сполученні здійснюється відповідно до вимог, встановлених Угодою про міжнародні перевезення швидкопсувних харчових продуктів та про спеціальні транспортні засоби, призначених для цих перевезень, підписаної в м Женеві 1 вересня 1970 року і цими Правилами.
5. У цих Правилах використовуються такі поняття:
"супровідна відомість" - документ, службовець для обліку і контролю використання контейнера;
"партія вантажу" - вантаж одного або декількох найменувань, що перевозиться по одному товаророзпорядчих документів;
"вантажне місце" - матеріальний об'єкт, прийнятий для перевезення;
"важковагове транспортний засіб" - транспортний засіб, маса якого з вантажем або без вантажу перевищує допустиму масу транспортного засобу згідно Додатком № 1 або навантаження на вісь якого перевищує допустиму навантаження на вісь транспортного засобу згідно Додатком № 2 ;
"великогабаритний транспортний засіб" - транспортний засіб, габарити якого з вантажем або без вантажу перевищують гранично допустимі габарити транспортного засобу згідно Додатком № 3 ;
"подільний вантаж" - вантаж, який без втрати споживчих властивостей або ризику його псування може бути розміщений на 2 або більше вантажних місцях.

II. Укладення договору ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ,
Договір фрахтування ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ


6. Перевезення вантажу здійснюється на підставі договору перевезення вантажу, який може полягати за допомогою прийняття перевізником до виконання замовлення, а при наявності договору про організацію перевезення вантажу - заявки вантажовідправника, за винятком випадків, зазначених у пункті 13 цих Правил.
Укладення договору перевезення вантажу підтверджується транспортною накладною, складеною вантажовідправником (якщо інше не передбачено договором перевезення вантажу) за формою згідно з додатком № 4 (далі - транспортна накладна).
7. Замовлення (заявка) подається відправником перевізнику, який зобов'язаний розглянути замовлення (заявку) і в строк до 3 днів з дня його прийняття проінформувати вантажовідправника про прийняття або про відмову в прийнятті замовлення (заявки) з письмовим обґрунтуванням причин відмови та повернути замовлення (заявку ).
При розгляді замовлення (заявки) перевізник за погодженням з вантажовідправником визначає умови перевезення вантажу і заповнює пункти 8 - 11, 13, 15 і 16 (в частині перевізника) транспортної накладної.
При перевезенні небезпечних вантажів, а також при перевезенні, здійснюваної великоваговим і (або) великогабаритним транспортним засобом, перевізник вказує в пункті 13 транспортної накладної при необхідності інформацію про номер, дату і термін дії спеціального дозволу, а також про маршрут такого перевезення.
8. До укладення договору перевезення вантажу перевізник на вимогу вантажовідправника представляє документ (прейскурант), що містить відомості про вартість послуг перевізника і порядку розрахунку провізної плати.


9. Транспортна накладна, якщо інше не передбачено договором перевезення вантажу, складається на одну або кілька партій вантажу, що перевозиться на одному транспортному засобі, в 3-х примірниках (оригіналах) відповідно для вантажовідправника, вантажоодержувача і перевізника.
Транспортна накладна підписується вантажовідправником і перевізником або їх уповноваженими особами.
Будь-які виправлення завіряються підписами як вантажовідправника, так і перевізника або їх уповноваженими особами.
10. У разі навантаження що перевозився вантажу на різні транспортні засоби складається така кількість транспортних накладних, яке відповідає кількості використовуваних транспортних засобів.
11. У разі відсутності всіх або будь-яких окремих записів в розділі "Умови перевезення" транспортної накладної застосовуються умови перевезення вантажів, передбачені Федеральним законом "Статут автомобільного транспорту та міського наземного електричного транспорту" (далі - Федеральний закон) і цими Правилами.
Відсутність запису підтверджується прочерком у відповідній графі при заповненні транспортної накладної.
12. При оголошенні вантажовідправником цінності вантажу вантаж приймається до перевезення в порядку, встановленому цими Правилами, із зазначенням в пункті 5 транспортної накладної його цінності. Оголошена цінність не повинна перевищувати дійсної вартості вантажу.
13. Перевезення вантажу з супроводом представника вантажовласника, перевезення вантажу, щодо якої не ведеться облік руху товарно-матеріальних цінностей, здійснюється транспортним засобом, що надається на підставі договору фрахтування транспортного засобу для перевезення вантажу (далі - договір фрахтування), що укладається, якщо інше не передбачено угодою сторін, в формі замовлення-наряду на надання транспортного засобу за формою згідно з додатком № 5 (далі - замовлення-наряд).
14. Замовлення-наряд подається фрахтувальником фрахтувальнику, який зобов'язаний розглянути замовлення-наряд і в термін до 3 днів з дня його прийняття проінформувати фрахтувальника про прийняття або про відмову в прийнятті замовлення-наряду з письмовим обґрунтуванням причин відмови та повернути замовлення-наряд.
При розгляді замовлення-наряду фрахтувальник за погодженням з фрахтувальником визначає умови фрахтування транспортного засобу і заповнює пункти 2, 8 - 10, 12 - 14 (в частині фрахтувальника) замовлення-наряду.
15. При подачі фрахтівнику замовлення-наряду фрахтувальник заповнює пункти 1, 3 - 7 і 14 замовлення-наряду.
16. Зміна умов фрахтування під час перевезення відзначається фрахтувальником (водієм) в графі 11 "Застереження та зауваження фрахтувальника" замовлення-наряду.
17. При відсутності всіх або будь-яких окремих записів в замовленні-наряді, що стосуються умов фрахтування, застосовуються умови, передбачені Федеральним законом і цими Правилами.
Відсутність запису підтверджується прочерком у відповідній графі замовлення-наряду.
18. Замовлення-наряд складається в 3 примірниках (оригіналах), підписаних фрахтувальником і фрахтувальником. Перший примірник замовлення-наряду залишається у фрахтувальника, другий і третій - вручаються фрахтівнику (водієві). Третій примірник замовлення-наряду з необхідними відмітками додається до рахунку за фрахтування транспортного засобу для перевезення вантажу і прямує фрахтувальника.
19. Будь-які виправлення в замовленні-наряді завіряються підписами як фрахтувальника, так і фрахтувальника.
20. У разі навантаження що перевозився вантажу на різні транспортні засоби складається така кількість замовлень-нарядів, яке відповідає кількості використовуваних транспортних засобів.
21. Оформлення транспортної накладної або замовлення-наряду в разі перевезення вантажів для особистих, сімейних, домашніх чи інших не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності потреб здійснює перевізник (фрахтівник) за погодженням з вантажовідправником (фрахтувальником), якщо інше не передбачено угодою сторін.

III. НАДАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА контейнерів,
Пред'явлення І ПРИЙОМ ВАНТАЖУ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ,
НАВАНТАЖЕННЯ ВАНТАЖІВ У ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ І КОНТЕЙНЕРИ


22. Перевізник в термін, встановлений договором перевезення вантажу (договором фрахтування), подає вантажовідправнику під навантаження справний транспортний засіб в стані, придатному для перевезення відповідного вантажу, а відправник пред'являє перевізнику у встановлені терміни вантаж.
23. Придатними для перевезення вантажу визнаються транспортні засоби та контейнери, що відповідають встановленим договором перевезення вантажу (договором фрахтування) призначенням, типу і вантажопідйомності, а також оснащені відповідним обладнанням.
24. Подача транспортного засобу і контейнера, непридатних для перевезення вантажу, обумовленого договором перевезення вантажу (договором фрахтування), прирівнюється до неподання транспортного засобу.
25. Запізненням визнається подача транспортного засобу в пункт навантаження з затримкою більш ніж на 2 години від часу, встановленого в узгодженому перевізником замовленні (заявці) або замовленні-наряді, якщо інше не встановлено угодою сторін.
При подачі транспортного засобу під навантаження вантажовідправник (фрахтувальник) зазначає в транспортній накладній (замовленні-наряді) в присутності перевізника (водія) фактичні дату і час подачі транспортного засобу під навантаження, а також стан вантажу, тари, упаковки, маркування та опломбування, масу вантажу і кількість вантажних місць.
26. Перевізник (водій) по завершенні навантаження підписує транспортну накладну і в разі необхідності вказує в пункті 12 транспортної накладної свої зауваження і застереження при прийомі вантажу.
27. Фрахтувальник (водій) при подачі транспортного засобу для перевезення вантажу підписує замовлення-наряд і в разі необхідності вказує в пункті 11 замовлення-наряду свої зауваження і застереження при подачі транспортного засобу для перевезення вантажу.


28. Зміна умов перевезення вантажу, в тому числі зміна адреси доставки вантажу (переадресування), під час перевезення відзначається перевізником (водієм) в транспортній накладній.
29. Вантажовідправник (фрахтувальник) має право відмовитися від виконання договору перевезення вантажу (договору фрахтування) в разі:
а) надання перевізником транспортного засобу і контейнера, непридатних для перевезення відповідного вантажу;
б) подачі транспортних засобів і контейнерів в пункт навантаження із запізненням;
в) непред'явлення водієм транспортного засобу вантажовідправнику (фрахтувальника) документа, що посвідчує особу, і подорожнього листа в пункті навантаження.
30. Стан вантажу при його пред'явленні до перевезення визнається відповідним встановленим вимогам, якщо:
а) вантаж підготовлений, запакований і затарен відповідно до стандартів, технічних умов і інших нормативних документів на вантаж, тару, упаковку і контейнер;
б) при перевезенні вантажу в тарі або упаковці вантаж маркований відповідно до встановлених вимог;
в) маса вантажу відповідає масі, зазначеної в транспортній накладній.
31. При пред'явленні для перевезення вантажу в тарі або упаковці вантажовідправник маркує кожне вантажне місце. Маркування вантажних місць складається з основних, додаткових та інформаційних написів, а також маніпуляційних знаків.
32. До основних маркувальним написів відносяться:
а) повне або скорочене найменування вантажовідправника і вантажоодержувача;
б) кількість вантажних місць у партії вантажу і їх номери;
в) адреси пунктів навантаження і вивантаження.
33. До додаткових маркувальних написів відноситься машиночитаемую маркування з використанням символів лінійного штрихового коду, двовимірних символів, радіочастотних міток, в тому числі символи автоматичної ідентифікації та збору даних про вантаж.
34. До інформаційних маркувальним написів відносяться:
а) маса вантажного місця (брутто і нетто) в кілограмах (тоннах);
б) лінійні розміри вантажного місця, якщо один з параметрів перевищує 1 метр.
35. Маніпуляційні знаки є умовними знаками, що наносяться на тару або упаковку для характеристики способів поводження з вантажем при транспортуванні, зберіганні, перевезенні, і визначають способи поводження з вантажним місцем при навантаження і вивантаження, перевезенні та зберіганні вантажу.
36. За згодою сторін маркування вантажних місць може здійснюватися перевізником (фрахтувальником).
37. Маркувальні написи та маніпуляційні знаки наносяться відповідно до стандартів і технічних умов на вантаж, тару і упаковку. Маркування здійснюється нанесенням маркувальних написів безпосередньо на вантажне місце або за допомогою наклеювання ярликів.
38. У разі якщо терміни навантаження вантажу в транспортні засоби і контейнери, а також вивантаження вантажу з них в договорі перевезення вантажу не встановлені, навантаження і вивантаження вантажу виконуються в терміни згідно з додатком № 6.
39. У терміни навантаження та вивантаження вантажу не включається час, необхідний для виконання робіт з підготовки вантажу до перевезення.
40. Навантаження вантажу в транспортний засіб і контейнер, а також вивантаження вантажу з них здійснюються з урахуванням переліку робіт згідно з додатком № 7.
41. У разі якщо навантаження вантажу в контейнер і вивантаження вантажу з нього здійснюються за допомогою зняття контейнера з транспортного засобу, подача порожнього контейнера вантажовідправнику або навантаженого контейнера вантажоодержувачу оформляється супровідною відомістю згідно з додатком № 8 (далі - супровідна відомість).
42. При подачі порожнього контейнера вантажовідправнику або навантаженого контейнера вантажоодержувачу перевізник заповнює пункти 1 - 4, 6 - 10 (в частині перевізника) супровідної відомості, а також в графі "Примірник N" вказує порядковий номер примірника (оригіналу) супровідної відомості, а в рядку "Супровідна відомість N" - порядковий номер обліку перевізником супровідних відомостей.
43. При подачі транспортного засобу під навантаження вантажовідправник зазначає у супровідній відомості в присутності перевізника (водія) фактичні дату і час подачі (вибуття) транспортного засобу під навантаження, стан контейнера і його опломбування після завантаження на транспортний засіб, а також заповнює пункт 10 супровідної відомості (в частині вантажовідправника).
44. У разі необхідності вантажовідправник зазначає у пункті 5 супровідної відомості відомості, необхідні для виконання фітосанітарних, санітарних, карантинних, митних та інших вимог, встановлених законодавством Російської Федерації, а також рекомендації про граничні терміни і температурному режимі перевезення і відомості про запірно-пломбувальних пристроях контейнера.
45. При подачі транспортного засобу під вивантаження вантажоодержувач зазначає в супровідній відомості в присутності перевізника (водія) фактичні дату і час подачі (вибуття) транспортного засобу під вивантаження, стан контейнера і його опломбування при вивантаженні з транспортного засобу, а також заповнює пункт 10 супровідної відомості (в частині вантажоодержувача).
46. Супровідна відомість складається в 3 примірниках (оригіналах) - для вантажоодержувача, відправника вантажу і перевізника.
Будь-які виправлення в супровідній відомості завіряються підписами вантажовідправника або вантажоодержувача і перевізника.


47. Час подачі контейнера до пункту НАВАНТАЖЕННЯ и вивантаження обчіслюється з моменту пред'явлення водієм супровідної Відомості вантажовідправніку в пункті НАВАНТАЖЕННЯ, а вантажоодержувачу - в пункті вивантаження.
48. Якщо інше не встановлено договором перевезення вантажу (договором фрахтування), вантажовідправник (фрахтувальник) забезпечує надання і установку на транспортному засобі пристосувань, необхідних для навантаження, вивантаження і перевезення вантажу, а вантажоодержувач (фрахтівник) забезпечує їх зняття з транспортного засобу.
49. Все що належать вантажовідправнику (фрахтувальника) пристосування повертаються перевізником (фрахтувальником) вантажовідправнику (фрахтувальника) відповідно до його вказівки в пункті 5 транспортної накладної та за рахунок вантажовідправника (фрахтувальника), а при відсутності такої вказівки - видаються вантажоодержувачу разом з вантажем в пункті призначення .
50. Навантаження вантажу в транспортний засіб і контейнер здійснюється вантажовідправником (фрахтувальником), а вивантаження з транспортного засобу і контейнера - вантажоодержувачем, якщо інше не передбачено домовленістю сторін.
51. Навантаження вантажу в транспортний засіб і контейнер здійснюється таким чином, щоб забезпечити безпеку перевезення вантажу і його збереження, а також не допустити пошкодження транспортного засобу та контейнера.
52. Вантажні місця, навантаження яких здійснюється механізованим способом, як правило, повинні мати петлі, вушка, виступи чи інші спеціальні пристосування для захоплення вантажопідйомними машинами і пристроями.
Вибір засобу кріплення вантажу в кузові транспортного засобу (ремені, ланцюги, троси, дерев'яні бруски, упори, протиковзкі мати та ін.) Здійснюється з урахуванням забезпечення безпеки руху, збереження вантажу, що перевозиться і транспортного засобу.
Кріплення вантажу цвяхами, скобами або іншими способами, які пошкоджують транспортний засіб, не допускається.

IV. ВИЗНАЧЕННЯ МАСИ ВАНТАЖУ,
Опломбування ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА контейнерів


53. При перевезенні вантажу в тарі або упаковці, а також штучних вантажів їх маса визначається вантажовідправником із зазначенням в транспортній накладній кількості вантажних місць, маси нетто (брутто) вантажних місць в кілограмах, розмірів (висота, ширина і довжина) в метрах, обсягу вантажних місць в кубічних метрах.
54. Маса вантажу визначається наступними способами:
а) зважування;
б) розрахунок на підставі даних геометричного обміру згідно з обсягом завантажується вантажу і (або) технічної документації на нього.
55. Запис у транспортній накладній про масу вантажу із зазначенням способу її визначення здійснюється вантажовідправником, якщо інше не встановлено договором перевезення вантажу. На вимогу перевізника маса вантажу визначається вантажовідправником в присутності перевізника, а в разі, якщо пунктом відправлення є термінал перевізника, - перевізником у присутності вантажовідправника. При перевезенні вантажу в опломбованих вантажовідправником критому транспортному засобі і контейнері маса вантажу визначається вантажовідправником.
56. Після закінчення навантаження кузова критих транспортних засобів та контейнери, призначені одному вантажоодержувачу, повинні бути опломбовані, якщо інше не встановлено договором перевезення вантажу.
Опломбування кузовів транспортних засобів та контейнерів здійснюється вантажовідправником, якщо інше не передбачено договором перевезення вантажу.
57. Відбиток пломби повинен мати контрольні знаки (скорочене найменування власника пломби, торгові знаки або номер лещат) або унікальний номер.
Відомості про опломбування вантажу (вид і форма пломби) вказуються в транспортній накладній.
58. Пломби, що навішуються на кузови транспортних засобів, фургони, цистерни або контейнери, їх секції та окремі вантажні місця, не повинні допускати можливості доступу до вантажу і зняття пломб без порушення їх цілісності.
59. Пломби навішуються:
а) у фургонів або їх секцій - на дверях по одній пломбі;
б) у контейнерів - на дверях по одній пломбі;
в) у цистерн - на кришці люка і зливного отвору по одній пломбі, за винятком випадків, коли за угодою сторін передбачено інший порядок опломбування;
г) у вантажного місця - від однієї до чотирьох пломб в точках стикування окантовочні смуг або інших зв'язкових матеріалів.


60. Опломбування кузова транспортного засобу, прихованого брезентом, проводиться тільки в разі, якщо з'єднання брезенту з кузовом забезпечує неможливість доступу до вантажу.
61. Пломба повинна бути навішати на дріт і стиснута лещатами так, щоб відбитки з обох сторін були читані, а дріт не можна було витягти з пломби. Після стиснення лещатами кожна пломба повинна бути ретельно оглянута і в разі виявлення дефекту замінена іншою.
Перевезення з неясними відбитками встановлених контрольних знаків на пломбах, а також з неправильно навішеними пломбами забороняється.
62. Опломбування окремих видів вантажів може здійснюватися способом їх обандеролювання, якщо це передбачено договором перевезення вантажу.
Застосовувані для обандеролювання вантажів паперова стрічка, тасьма та інші матеріали не повинні мати вузли і нарощування. При Бандеролювання кожне місце скріплення між собою використовуваного пакувального матеріалу має маркуватися штампом вантажовідправника.
Бандеролювання має виключати доступ до вантажу без порушення цілісності використовуваного пакувального матеріалу.

V. ТЕРМІНИ ДОСТАВКИ, ВИДАЧА ВАНТАЖУ.
ОЧИЩЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА контейнерів


63. Перевізник доставляє і видає вантаж вантажоодержувачу за адресою, вказаною вантажовідправником у транспортній накладній, вантажоодержувач - приймає доставлений йому вантаж. Перевізник здійснює доставку вантажу в термін, встановлений договором перевезення вантажу. У разі якщо в договорі перевезення вантажу терміни не встановлені, доставка вантажу здійснюється:
а) в міському, приміському сполученні - в добовий термін;
б) в міжміському або міжнародному сполученнях - з розрахунку одну добу на кожні 300 км відстані перевезення.
64. Про затримку доставки вантажу перевізник інформує вантажовідправника і вантажоодержувача. Якщо інше не встановлено договором перевезення вантажу, вантажовідправник і вантажоодержувач мають право вважати вантаж втраченим і вимагати відшкодування збитків за втрачений вантаж, якщо він не був виданий вантажоодержувачу на його вимогу:
а) протягом 10 днів з дня прийняття вантажу для перевезення - при перевезенні в міському та приміському сполученнях;
б) протягом 30 днів з дня, коли вантаж повинен був бути виданий вантажоодержувачу, - при перевезенні в міжміському сполученні.
65. Вантажоодержувач має право відмовитися від прийняття вантажу і вимагати від перевізника відшкодування збитку в разі пошкодження (псування) вантажу в процесі перевезення з вини перевізника, якщо використання вантажу за прямим призначенням неможливо.
66. У разі відмови вантажоодержувача прийняти вантаж з причин, не залежних від перевізника, останній має право доставити вантаж за вказаною вантажовідправником новою адресою (переадресування вантажу), а при неможливості доставки вантажу за новою адресою - повернути вантаж вантажовідправнику з відповідним попереднім повідомленням. Витрати на перевезення вантажу при його поверненні або переадресування відшкодовуються за рахунок вантажовідправника.
67. Переадресування вантажу здійснюється в наступному порядку:
а) водій з використанням засобів зв'язку інформує перевізника про дату, час і причини відмови вантажоодержувача прийняти вантаж;
б) перевізник у письмовій формі або з використанням засобів зв'язку повідомляє вантажовідправника про відмову і причини відмови вантажоодержувача прийняти вантаж і запитує вказівку про переадресування вантажу;
в) при неотриманні від вантажовідправника переадресування протягом 2 годин з моменту його повідомлення про неможливість доставки вантажу перевізник у письмовій формі повідомляє вантажовідправника про повернення вантажу і дає вказівку водієві про повернення вантажу вантажовідправнику;
г) при отриманні від вантажовідправника вказівки про переадресування вантажу до його доставки одержувачу, вказаному в транспортній накладній, перевізник з використанням засобів зв'язку інформує водія про переадресування.
68. При подачі транспортного засобу під вивантаження вантажоодержувач відзначає в транспортній накладній в присутності перевізника (водія) фактичні дату і час подачі транспортного засобу під вивантаження, а також стан вантажу, тари, упаковки, маркування та опломбування, масу вантажу і кількість вантажних місць.
69. По завершенні користування транспортним засобом фрахтувальник відзначає в замовленні-наряді в присутності фрахтувальника (водія) фактичні дату і час завершення користування транспортним засобом.
70. Перевірка маси вантажу і кількості вантажних місць, а також видача вантажу вантажоодержувачу здійснюються в порядку, передбаченому статтею 15 Федерального закону.
71. Після вивантаження вантажів транспортні засоби та контейнери повинні бути очищені від залишків цих вантажів, а після перевезення вантажів за переліком згідно з додатком № 9 транспортні засоби та контейнери повинні бути промиті і при необхідності продезінфіковані.
72. Обов'язок по очищення, промивання та дезінфекції транспортних засобів і контейнерів лежить на одержувачам. Перевізник за погодженням з вантажоодержувачем має право приймати на себе за плату виконання робіт з промивки та дезінфекції транспортних засобів і контейнерів.

VI. ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ ВАНТАЖІВ


73. При перевезенні вантажу навалом, насипом, наливом або в контейнерах його маса визначається вантажовідправником і при прийомі вантажу перевізником вказується вантажовідправником у транспортній накладній.
74. Під час перевезення на транспортному засобі однорідних штучних вантажів окремі маркувальні написи (крім маси вантажу брутто та нетто) не завдають, за винятком дрібних партій вантажів.
При перевезенні однорідних штучних вантажів в тарі на адресу одного вантажоодержувача в кількості 5 і більше вантажних місць допускається маркування не менше 4 вантажних місць.
При перевезенні вантажу навалом, насипом або наливом його маркування не провадиться.


75. Розміщення діленого вантажу на транспортному засобі здійснюється таким чином, щоб загальна маса транспортного засобу з таким вантажем не перевищувала допустиму масу транспортного засобу, передбачену додатком № 1 до цих Правил, навантаження на вісь транспортного засобу з таким вантажем не перевищувала допустиму навантаження на вісь транспортного кошти, передбачену додатком № 2 до цих Правил, а габарити транспортного засобу з таким вантажем не перевищували гранично допустимі габарити транспортного засобу, п едусмотренние додатком № 3 до цих Правил.
76. При перевезенні вантажу навалом, насипом або наливом, вантажу, опломбованого вантажовідправником, що швидко псується і небезпечного вантажу, а також частини вантажу, який перевозиться за однією транспортною накладною, оголошення цінності вантажу не допускається.
77. Швидкопсувний вантаж перевозиться з дотриманням температурного режиму, визначеного умовами його перевезення, які забезпечують збереження його споживчих властивостей, що вказуються вантажовідправником в графі 5 транспортної накладної.
78. Розмір природного убутку вантажу, що перевозиться навалом, насипом або наливом з кількох транспортних накладних від одного вантажовідправника на адресу одного вантажоодержувача, визначається для всієї партії одночасно виданого вантажу відповідно до норм природних втрат, які визначаються в установленому порядку.

VII. Порядок складання актів
І ОФОРМЛЕННЯ ПРЕТЕНЗІЙ


79. Акт складається в наступних випадках:
а) невивезення з вини перевізника вантажу, передбаченого договором перевезення вантажу;
б) ненадання транспортного засобу і контейнера під навантаження;
в) втрата або недостача вантажу, пошкодження (псування) вантажу;
г) непред'явлення для перевезення вантажу, передбаченого договором перевезення вантажу;
д) відмова від користування транспортним засобом, що надається на підставі договору фрахтування;
е) прострочення доставки вантажу;
ж) затримка (простий) транспортних засобів, наданих під навантаження і вивантаження;
з) затримка (простий) контейнерів, що належать перевізнику і наданих під навантаження.
80. Акт складається зацікавленою стороною в день виявлення обставин, що підлягають оформленню актом. При неможливості скласти акт в зазначений термін він складається протягом наступної доби.
У разі ухилення перевізників, фрахтувальників, вантажовідправників, вантажоодержувачів і фрахтувальників від складання акту відповідна сторона вправі скласти акт без участі уклоняющейся боку, попередньо повідомивши її в письмовій формі про складання акта, якщо інша форма повідомлення не передбачена договором перевезення вантажу або договором фрахтування.
81. Відмітки в транспортній накладній і замовленні-наряді про складання акта здійснюють посадові особи, уповноважені на складання актів.

82. Акт містить:
а) дату і місце складання акту;
б) прізвища, імена, по батькові та посади осіб, що беруть участь в складанні акта;
в) короткий опис обставин, що стали підставою для складання акта;
г) у разі втрати або нестачі вантажу, пошкодження (псування) вантажу - їх опис та фактичний розмір;
д) підписи беруть участь в складанні акта сторін.
83. У випадку, зазначеному в підпункті "г" пункту 82 цих Правил, до акта додаються результати проведення експертизи для визначення розміру фактичних недостачі та пошкодження (псування) вантажу, при цьому зазначений акт повинен бути складений у присутності водія.
84. У разі відмови від підпису особи, що бере участь в складанні акта, в акті вказується причина відмови.
85. Акт складається у кількості примірників, що відповідає числу що беруть участь в його складанні осіб, але не менше ніж в 2 примірниках. Виправлення в складеному акті не допускаються.
86. У транспортній накладній, замовленні-наряді, дорожньому листі та супровідної відомості повинна бути зроблена відмітка про складання акта, що містить короткий опис обставин, що стали підставою для її проставлення, і розмір штрафу.
Відносно спеціалізованих транспортних засобів за переліком згідно з додатком № 10 розмір штрафу за затримку (простий) транспортного засобу встановлюється відповідно до частини 5 статті 35 Федерального закону.
87. Претензії пред'являються перевізникам (фрахтувальником) за місцем їх знаходження в письмовій формі протягом строку позовної давності, встановленого статтею 42 Федерального закону.
88. Претензія містить:
а) дату і місце складання;
б) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові), адресу місця знаходження (місця проживання) особи, яка подала претензію;
в) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові), адресу місця знаходження (місця проживання) особи, до якого пред'являється претензія;
г) короткий опис обставин, що стали підставою для подачі претензії;
д) обґрунтування, розрахунок і сума претензії за кожною вимогою;
е) перелік доданих документів, що підтверджують обставини, викладені в претензії (акт і транспортна накладна, замовлення-наряд з відмітками і ін.);
ж) прізвище, ім'я та по батькові, посада особи, яка підписала претензію, його підпис.
89. Претензія складається в 2 примірниках, один з яких відправляється перевізнику (фрахтувальнику), а інший - залишається у особи, яка подала претензію.


Розділ "Додатки" завантажений на окремій сторінці:

Додатки до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом

Додатки до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом



Ви можете залишити свій коментар або питання
Вітаються зауваження і питання по суті поданого матеріалу


Матеріали для автомобілістів:

Правила дорожнього руху Російської Федерації

Правила дорожнього руху Російської Федерації

Основні положення по допуску транспортних засобів до експлуатації

Основні положення по допуску транспортних засобів до експлуатації

Перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів

Перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів

Склад автомобільної аптечки першої допомоги. Рекомендації щодо застосування аптечки першої допомоги

Рекомендації щодо застосування аптечки першої допомоги

Штрафи за порушення Правил дорожнього руху Російської Федерації

Штрафи за порушення Правил дорожнього руху Російської Федерації

Перелік порушень, що тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами

Перелік порушень, що тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами

Види адміністративних покарань за порушення Правил дорожнього руху та особливості їх застосування

Види адміністративних покарань за порушення Правил дорожнього руху та особливості їх застосування

Заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення. Доставлення. Адміністративне затримання. Особистий огляд, огляд речей, що знаходяться при фізичній особі. Огляд транспортного засобу. Вилучення речей і документів. Відсторонення від керування транспортним засобом. Огляд на стан алкогольного сп'яніння. Затримання транспортного засобу.

Затримання транспортного засобу

Правила огляду водіїв на стан алкогольного сп'яніння

Правила огляду водіїв на стан алкогольного сп'яніння

Порядок проведення медичного огляду на стан сп'яніння (в медичних установах)

Порядок проведення медичного огляду на стан сп'яніння (в медичних установах)

Особливості залучення громадян до адміністративної відповідальності: термін давності, місце і терміни розгляду справи, докази по справі про адміністративне правопорушення

Особливості залучення громадян до адміністративної відповідальності: термін давності, місце і терміни розгляду справи, докази по справі про адміністративне правопорушення

Оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення. Порядок перегляду постанов і рішень

Порядок перегляду постанов і рішень

Положення про умови утримання осіб, затриманих за адміністративне порушення

Положення про умови утримання осіб, затриманих за адміністративне порушення

Мінімальні норми харчування для затриманих, підозрюваних, обвинувачених, засуджених

Мінімальні норми харчування для затриманих, підозрюваних, обвинувачених, засуджених

Федеральний закон - Про порядок відбування адміністративного арешту

Федеральний закон - Про порядок відбування адміністративного арешту

Правила внутрішнього розпорядку в місцях відбування адміністративного арешту

Правила внутрішнього розпорядку в місцях відбування адміністративного арешту



ХОЧЕТЕ ДОПОМОГТИ НАШОМУ САЙТУ?
Будь-яка грошова сума від Вас - це підтримка для нас!

Сума вказується на Ваш розсуд

Вибір джерела грошей (гаманець Яндекс.Денег, банківська карта або моб.телефон) проводиться перемиканням кнопок праворуч від поля "Сума"

Новости