Технологія передачі голосової інформації VoIP

  1. Призначення протоколу VoIP
  2. Технологія передачі голосової інформації
  3. Використання протоколу VoIP
  4. джерела

VoIP, Voice Over Inernet Protocol - протокол передачі голосу через Інтернет по протоколу IP.

Призначення протоколу VoIP

Протокол VoIP кодує стандартні голосові сигнали по протоколу IP. В даний час велика частина звукових сигналів передається по мережах з комутацією каналів, коли канал встановлюється і підтримується між викликає і викликається сторонами протягом усієї розмови. При використанні ж IP звук розбивається на пакети, що надсилаються окремо. Перевага такого підходу полягає в зменшенні частки ємності каналу, необхідної для передачі сигналу, оскільки коли співрозмовники мовчать, передавати нічого не потрібно. Сучасний інтерес до VoIP продиктований в основному можливістю здійснювати міжнародні виклики за місцевими тарифами, передаючи розмову через Інтернет. Довготривалий інтерес до VoIP полягає в можливості об'єднання існуючих мереж в єдину мережу для передачі голосу і даних. Це призведе до значної економії коштів операторів і більш багатих можливостей інтеграції послуг передачі голосу і даних.

Технологія передачі голосової інформації

Технологія передачі голосової інформації з використанням протоколу IP має за кордоном усталене назва Voice Over IP (VOIP). Одним з додатків цієї технології є Інтернет-телефонія (Internet Telephony). Інтернет-телефонія - технологія передачі голосової інформації в режимі реального часу через Інтернет або будь-яку іншу мережу на основі протоколу IP (Internet Protocol). Тому Інтернет-телефонію часто називають IP-телефонією (IP telephony).

Передача голосу по Інтернет відбувається в кілька етапів. Перший етап - це оцифровка голосу. Потім оцифровані дані аналізуються і обробляються з метою зменшення фізичного обсягу даних, переданих одержувачу. На цьому етапі відбувається придушення непотрібних пауз і фонового шуму, а також компрессирование. На наступному етапі отримана послідовність даних розбивається на пакети і до неї додається протокольна інформація - адреса одержувача, порядковий номер пакету на випадок, якщо вони будуть доставлені не послідовно, і додаткові дані для корекції помилок.

Компресія даних дозволяє передавати по Інтернет-каналу одночасно кілька розмов (на відміну від традиційної телефонії, де для передачі однієї розмови використовується цілий канал), що істотно зменшує вартість міжміських і міжнародних телефонних розмов в порівнянні з традиційною телефонією.

Витяг переданої голосової інформації з отриманих пакетів також відбувається в кілька етапів. Коли голосові пакети приходять на термінал одержувача, то спочатку перевіряється їх порядкова послідовність. Оскільки IP-мережі не гарантують час доставки, то пакети зі старшими порядковими номерами можуть прийти раніше, більш того, інтервал часу отримання також може коливатися. Для відновлення початкової послідовності і синхронізації відбувається тимчасове накопичення пакетів. Однак деякі пакети можуть бути взагалі втрачені при доставці, або затримка їх доставки перевищує допустимий розкид. У звичайних умовах приймальний термінал запитує повторну передачу помилкових або втрачених даних. Передача голосу критична до часу доставки, тому включається алгоритм апроксимації, що дозволяє на основі отриманих пакетів приблизно відновити втрачені, або ці втрати просто ігноруються, а пропуски заповнюються даними випадковим чином. Звідси виникають невеликі спотворення голосу при передачі. Крім того, так як IP-пакети проходять через кілька маршрутизаторів, то під час розмови виникають невеликі (0,1 - 0,4 секунди) затримки.

Використання протоколу VoIP

Впровадження технології VoIP в рамках IP-мережі дозволяє користувачам Інтернет та мереж передачі даних зменшити сумарні витрати, пов'язані з веденням міжнародних телефонних переговорів, а також почати процес міграції до технологій пакетної передачі мультимедійних даних. Одним з лідерів мережевої індустрії є компанія Cisco Systems , Що пропонує технічні рішення по передачі голосового трафіку в мережах передачі даних. Комутація та робота голосових з'єднань в IP-мережах забезпечується за рахунок протоколів, передбачених міжнародними стандартами.

VoIP: Протокол H.323

У загальних рисах, передача голосу в IP-мережі відбувається наступним чином. Вхідний дзвінок і сигнальна інформація з телефонної мережі передаються на прикордонне мережеве пристрій, який називається телефонним шлюзом, для обробки спеціальною картою пристрою голосового обслуговування. Шлюз, використовуючи керуючі протоколи сімейства H.323 перенаправляє сигнальну інформацію іншому шлюзу, що знаходиться на приймальній стороні IP-мережі. Приймальний шлюз забезпечує передачу сигнальної інформації на приймальне телефонне обладнання згідно з планом номерів, в результаті чого забезпечується з'єднання через кінця-в-кінець. Після встановлення голосового з'єднання голос на вхідному мережевому пристрої кодується у відповідності зі стандартними алгоритмами ITU, такими як G.711 або G.729, стискається, инкапсулируется в пакети протоколу реального часу RTP . Пакети з голосовими даними передаються по IP-мережі на цільове віддалений пристрій. Потім пакети з голосовими даними обробляються з метою відновлення голосу і його передачі одержувачу по телефонному ділянці з'єднання.

Аналогічно відбувається і передача факсу. При цьому можливість fax relay, реалізована в голосових пристроях Cisco Systems, забезпечує автоматичне розпізнавання тонів факсу, оповіщає (по IP-мережі) цільової факс про те, що необхідно прийняти факсимільне повідомлення. Після того, як цільовий факс встановить стан готовності, пристрої Cisco Systems утворюють віртуальне з'єднання, за яким в реальному часі передається факсимільне повідомлення. Таким чином, користувач може бути впевнений, що факс доставлений за призначенням. Крім того, голосові карти AS5300 можуть працювати в режимі "T.30 spoofing", коли вхідний сигнал факсимільного повідомлення демодулируется перед передачею по IP-мережі таким чином, що закодоване в 64-Кбітние стандарті PCM факсимільне повідомлення, насправді, передається по мережі в смузі 9.6 Кбіт.

джерела

  1. http://cards.econofon.ru/default.asp?razdel=ip
  2. http://www.rdtex.ru/docs/glossary/I53395.html
  3. http://www.tsi.ru/technologies/technologiesipphone.html

Корисні посилання:

Антон Лаухін (RV3DHC)
[email protected]


Чи знаєте Ви,

в чому хибність поняття "фізичний вакуум"?

Фізичний вакуум - поняття релятивістської квантової фізики, під ним там розуміють нижчу (основне) енергетичний стан квантованного поля, що володіє нульовими імпульсом, моментом імпульсу і іншими квантовими числами. Фізичним вакуумом релятивістські теоретики називають повністю позбавлене речовини простір, заповнений неізмеряемих, а значить, лише уявним полем. Такий стан на думку релятивістів не є абсолютною порожнечею, але простором, заповненим якимись фантомними (віртуальними) частками. Релятивістська квантова теорія поля стверджує, що, в згоді з принципом невизначеності Гейзенберга, в фізичному вакуумі постійно народжуються і зникають віртуальні, тобто що здаються (кому здаються?), Частки: відбуваються так звані нульові коливання полів. Віртуальні частки фізичного вакууму, а отже, він сам, за визначенням не мають системи відліку, так як в противному випадку порушувався б принцип відносності Ейнштейна, на якому ґрунтується теорія відносності (тобто стала б можливою абсолютна система вимірювання з відліком від частинок фізичного вакууму, що в свою чергу однозначно спростувало б принцип відносності, на якому збудують СТО). Таким чином, фізичний вакуум і його частки не є елементи фізичного світу, але лише елементи теорії відносності, які існують не в реальному світі, але лише в релятивістських формулах, порушуючи при цьому принцип причинності (виникають і зникають безпричинно), принцип об'єктивності (віртуальні частинки можна вважати в завісімсоті від бажання теоретика або існуючими, або неіснуючими), принцип фактичної вимірності (не спостережувані, не мають своєї ІСО).

Коли той чи інший фізик використовує поняття "фізичний вакуум", він або не розуміє абсурдність цього терміна, або лукавить, будучи прихованим або явним прихильником релятивістської ідеології.

Зрозуміти абсурдність цього поняття найлегше звернувшись до витоків його виникнення. Народжене воно було Полем Діраком в 1930-х, коли стало ясно, що заперечення ефіру в чистому вигляді, як це робив великий математик, але посередній фізик Анрі Пуанкаре , Вже не можна. Занадто багато фактів суперечить цьому.

Для захисту релятивізму Поль Дірак ввів афізіческое і алогічне поняття негативної енергії, а потім і існування "моря" двох компенсують один одного енергій в вакуумі - позитивної і негативної, а також "моря" компенсують один одного частинок - віртуальних (тобто здаються) електронів і позитронів в вакуумі.

Однак така постановка є внутрішньо суперечливою (віртуальні частинки ненаблюдаеми і їх по свавіллю можна вважати в одному випадку відсутніми, а в іншому - присутніми) і суперечить релятивізму (тобто заперечення ефіру, так як при наявності таких частинок у вакуумі релятивізм вже просто неможливий). Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізиці .

НОВИНИ ФОРУМУ НОВИНИ ФОРУМУ   Лицарі теорії ефіру 29
Лицарі теорії ефіру 29.07.2019 - 4:38: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від Ю.Ю. Болдирєва - Карім_Хайдаров.
29.07.2019 - 4:36: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від В'ячеслава Осієвського - Карім_Хайдаров.
29.07.2019 - 4:33: НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ - New Technologies -> "Зеніт" и з "Протон" ами будуть падати - Карім_Хайдаров.
26.07.2019 - 11:09: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від Андрія Тіртха - Карім_Хайдаров.
24.07.2019 - 5:16: НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ - New Technologies -> ПРОБЛЕМА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ - Карім_Хайдаров.
21.07.2019 - 14:44: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФІЗИКА - Experimental Physics -> ІНЕРЦІОІДНИЕ ГЕНЕРАТОРИ ЕНЕРГІЇ - Карім_Хайдаров.
21.07.2019 - 14:42: ГЕОФІЗИКА І ФІЗИКА планет - Geophysics and planetology -> Сезонні коливання рівня вод морів і океанів - Карім_Хайдаров.
21.07.2019 - 9:44: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> ЗА НАМИ страви - Карім_Хайдаров.
21.07.2019 - 9:43: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від Галини Царьової - Карім_Хайдаров.
20.07.2019 - 5:34: ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ - Economy and Finances -> КОЛЛАПС СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ - Карім_Хайдаров.
20.07.2019 - 5:30: ЕКОЛОГІЯ - Ecology -> Біологічна безпека населення - Карім_Хайдаров.
16.07.2019 - 10:00: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> Расчеловечивания ЛЮДИНИ. КОМУ ЦЕ ТРЕБА? - Карім_Хайдаров.

Asp?
Кому здаються?
КОМУ ЦЕ ТРЕБА?

Новости