Українців масово обманюють з роботою за кордоном

  1. Компанії-шахраї заманюють здобувачів простотою оформлення документів і високими зарплатами
  2. Робота для шахраїв
  3. Орфографічна помилка в тексті:

25 жовтня 2016, 14:29 Переглядів:

Компанії-шахраї заманюють здобувачів простотою оформлення документів і високими зарплатами

25 жовтня 2016, 14:29 Переглядів:   Компанії-шахраї заманюють здобувачів простотою оформлення документів і високими зарплатами   Українців часто відправляють в нікуди

Українців часто відправляють "в нікуди". Фото: Pixabay.

Українці все частіше змушені заробляти на краще життя за кордоном. За даними опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, 30% жителів України хотіли б виїхати з країни назавжди, і ще 40% мріють працювати за межами батьківщини.

Дві третини опитаних українців висловили бажання повернутися додому через деякий час, навіть якщо у них і буде постійна робота за кордоном.

Потенційних емігрантів і заробітчан на пошуки кращої долі штовхають відсутність гідної роботи (в тому числі зарплати) будинку і більш комфортні умови життя за кордоном. А також перспектива гідного майбутнього для своїх дітей. "Потрібно розглядати виїзд за кордон як просування по кар'єрних сходах. Немає нічого дивного в тому, що громадяни, які живуть у відкритому світі, шукають собі кращі умови для життя і роботи", - розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, за 20 років кількість економічно активних громадян, які виїхали за кордон, зросла з 7% д 15%. І еміграція продовжує зростати.

Робота для шахраїв

За оцінками Воскобойника, 90% компаній, що спеціалізуються на працевлаштуванні за кордоном, надають неякісні послуги, а то і зовсім є шахраями.

"На жаль, навіть на українські вакансії з явно завищеними зарплатами наші співвітчизники охоче ведуться. Тому не дивно, що на закордонні заявки вони реагують точно так же", - розповіла HR-експерт Тетяна Пашкіна. За її словами, існує величезна кількість невеликих і полуанонімних контор, які заманюють довірливих претендентів, щоб зібрати свої комісійні і сховатися.

директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко розповів, що при працевлаштуванні за кордон є три чітких маркера, що вказують, що перед вами шахраї, з якими краще не мати справи.

  • Перший - відкривати не робочу, а туристичну або будь-яку іншу візу.

"Якщо у вас немає робочої візи, значить, це нелегальна робота з усіма витікаючими наслідками: безправ'ям, обманом, відсутністю соціальних гарантій", - говорить експерт.

  • Другий - вашою кваліфікацією не цікавляться або майже не цікавляться, зате пропонують дуже високу зарплату: 2-3 тисячі євро і вище.

Ніхто не буде платити трудовому мігранту, як місцевому фахівцеві.

  • І третій: шахраї не називають компанію, яка пропонує працевлаштування.

"Завжди вимагайте можливості зв'язатися з роботодавцем, щоб він підтвердив повноваження посередника. Недобросовісні посередники заманюють простотою оформлення та щедрістю пропозиції. Вони пропонують просто дати грошей, сісти в автобус і ні про що не думати. Для багатьох це привабливіше, ніж проконтролювати, куди і на яку роботу їх везуть насправді ", - повідомив Марченко.

Воскобойник додає, що в Україні офіційно зареєстровано 946 ліцензованих компаній (на серпень 2016 року). При цьому пошук в інтернеті за запитом "робота за кордоном" видає 770 тис. Посилань. "Якщо навіть припустити, що 95% з них - це" інформаційний шум ", то залишиться 38,5 тисяч унікальних пропозицій від суб'єктів господарювання. Проти ліцензованих 946", - дивується експерт.

За словами, Воскобойника, щоб не попастися на вудку шахраїв, треба звернути увагу на такі нюанси: наявність ліцензії Мінсоцполітики на посередницьку діяльність в сфері працевлаштування за кордоном; наявність договору між посередником і безпосереднім роботодавцем; можливість підписання договору між претендентом і агентством; можливість оплати послуг на розрахунковий рахунок компанії або отримання прибуткового касового чека.

"90% претендентів розуміють необхідність підписання договору, але тільки 41% вважає важливим можливість оплати по безналу або отримання чека", - говорить експерт.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українців масово обманюють з роботою за кордоном". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости