Віртуальний хостинг

Серед всіх видів хостингу віртуальний хостинг сміливо можна назвати самим економічним Серед всіх видів хостингу віртуальний хостинг сміливо можна назвати самим економічним. Такий хостинг практично ідеально підходить для невеликих сайтів, оскільки стоїть він дешево, а його ресурсів цілком вистачає для скромних «апетитів» маленьких сайтів. Які є можливості у віртуального хостингу?

Віртуальний хостинг являє собою вид хостингу, при якому на одному веб-сервері розташовано безліч веб-сайтів, що належать різним власникам. Кожен з сайтів на віртуальному хостингу може перебувати в окремому розділі на сервері, але програмне забезпечення і апаратні ресурси для всіх сайтів є загальними.

Віртуальний хостинг може забезпечити сайт підтримкою різних необхідних йому служб і можливостей, таких як CGI, PHP, Perl, ASP, MySQL, PostgreSQL, Oracle та ін. Зазвичай наявність тих чи інших можливостей залежить від тарифного плану віртуального хостингу, яким користується власник сайту: низькі тарифи встановлюються на віртуальний хостинг з мінімальним набором можливостей, а більш високі - на хостинг з розширеними функціоналом.

В даний час є багато компаній, які пропонують власникам сайтів послуги віртуального хостингу. Щоб вибрати підходящий хостинг даного виду, слід звернути увагу на деякі важливі параметри. Наприклад, значення мають кількісні обмеження, що накладаються хостингом: розмір виділяється дискового простору, обсяг місячного трафіку, кількість сайтів в рамках одного облікового запису, кількість доступних поштових скриньок і FTP-акаунтів.

Основною особливістю віртуального хостингу є те, що на одному і тому ж сервері відразу розміщуватися можуть самі різні сайти: і великі, і маленькі. В результаті навантаження, створювана сайтами на сервер, досить непропорційна, тому якісні обмеження віртуального хостингу - це представляється обсяг оперативної пам'яті, вільних ресурсів CPU. Ці обмеження впливають на швидкість роботи сайту: чим менше сайту виділено ресурсів, тим повільніше він буде працювати.

Послугами віртуального хостингу зазвичай користуються власники недавно запущених або що розвиваються сайтів, адже в силу досить великих обмежень віртуальний хостинг просто не може забезпечити стабільну роботу ресурсоемкого сайту з великою відвідуваністю. Поступово з розвитком сайту доводиться переходити на інші види хостингу, такі як VPS або навіть виділений сервер.

До речі, сьогодні цікавою альтернативою віртуальному хостингу став хмарний хостинг (cloud hosting). Хмарний хостинг дозволяє динамічно розподіляти обчислювальні ресурси серверів, в результаті чого сайту виділяється рівно стільки ресурсів, скільки йому необхідно, а власник сайту платить тільки за фактично використовуються ресурси, що дозволяє істотно економити.

На самому початку роботи сайту хмарний хостинг може обходитися власникові зовсім в невелику суму, адже поки сайт ще не споживає багато ресурсів. У міру розвитку сайту споживання ресурсів сервера збільшується, відповідно, збільшується і плата за хостинг.

Теги:
віртуальний хостинг, види хостингу, послуги віртуального хостингу

Які є можливості у віртуального хостингу?

Новости