Все про те, як налаштувати сервіс Товари ВКонтакте

  1. Товари в спільнотах ВКонтакте
  2. Як створити товари для своєї спільноти ВКонтакте?
  3. Товари на особистих сторінках користувачів ВКонтакте
  4. Як створити свій товар ВКонтакте?

«Товари» - сервіс ВКонтакте, який став доступний в спільнотах з вересня 2015 року. На сьогоднішній день це досить популярний розділ, проте до цих пір не всі власники спільнот оформляють його цікаво і смачно для своїх клієнтів. Тому ми вирішили провести невеличкий лікнеп і розповісти - що, як, кому і навіщо треба робити в «Товарах», щоб отримати результат.

До слова, відзначимо, що з середини грудня 2016 року сервіс став доступний всім користувачам, правда, поки в бета-версії. Якщо раніше тільки спільноти могли показати товар клієнту, то тепер будь-який бажаючий продасть його через соціальну мережу. По суті, це нововведення дало ще одну дуже важливу перевагу особистим сторінкам для бізнес-цілей, в порівнянні з паблік.

Тепер про все докладно і по порядку. У першій частині статті розглянемо можливості для спільнот (все-таки це більшою мірою орієнтоване на бізнес), а в другій - поговоримо про новинку - про товари в персональних профілях.

Товари в спільнотах ВКонтакте

Про всяк випадок покажу, як оформляються товари в спільнотах (скрін нижче).

Якщо клікнути на кнопку «Показати всі товари», відкриється повний перелік продуктів, які були завантажені компанією в співтовариство. Як відступ зазначу, що не варто завантажувати все 500+ найменувань в ВК. Виберіть, наприклад, найосновніші, ходові, топові, бюджетні варіанти, які можна буде монетизувати через соцмережу. Звичайно, є сенс і дорогий товар продавати, але тут все залежить від пропозиції, продавця і покупця.

Для прикладу: якщо у вас спільнота агентства нерухомості, то дуже дивно думати, що люди куплять квартиру за 3 000 000 р. в групі. Краще скористатися цим розділом більш раціонально і постаратися отримати з нього максимум ефективності. Скажімо, розмістіть туди послуги з консультування, які точно зможете продати в рамках даного формату спілкування з клієнтом або пропозиції про здачу квартир в оренду.

Ще один важливий нюанс: якщо вивантажуєте кілька категорій товару, то оптимально їх згрупувати за узагальнюючим ознакою, щоб в повному списку товарів не вийшло збірної солянки, в якій клієнт заплутається. Гаразд, якщо у вас 2 напрямки, а якщо 10?

Про це розповім трохи нижче, а поки подивіться скрін і перейдемо до налаштувань.

Про це розповім трохи нижче, а поки подивіться скрін і перейдемо до налаштувань

Як створити товари для своєї спільноти ВКонтакте?

«Товари» не є стандартним розділом, що включається до спільноти за умовчанням. Якщо ви вирішили, що будете будувати вітрину з продукцією у себе в співтоваристві, цей розділ буде необхідний. Незалежно від формату (група або сторінка), він включається в настройках, через «Управління співтовариством» (під аватаром).

для групи

для групи

для сторінки

для сторінки

Крім деякого відмінності в оформленні, функціонал налаштувань однаковий. Давайте пройдемо весь шлях по розміщенню товарів в співтоваристві, щоб ви з легкістю могли зробити відмінну добірку в своєму паблік.

  1. Вкажіть, куди здійснюється доставка з вашого ВКонтактовского магазину. Тут можна вказати як країни, так і міста. Велосипеда не винаходимо, просто вибираємо зі списку потрібні країни або міста.

  2. Коментарі до товарів. Тут вибираємо один з варіантів: або включені, або відключені. Якщо коментарі включити, то кожен бажаючий зможе публікувати повідомлення прямо під товаром. Якщо немає - залишиться тільки один варіант - писати в личку або адміну, як вже там настройки зробите. Тут директивного правила немає. Робіть на свій смак. Але я б радила залишити, раптом почитати переписку з іншими покупцями потенційним клієнтам буде корисно і цікаво.
  3. Валюта магазину, в якій будете вказувати вартість товару. Тут теж все просто - вибираєте потрібний пункт зі списку.

  4. Вкажіть, кому конкретно будуть писати повідомлення з картки товару. Посилання можна поставити, наприклад, відразу на повідомлення спільноти, де їх опрацюють вільні адміни. Тут вирішувати вам, як зручніше контактувати з покупцями.
  5. Умови доставки та оплати. Ось цей розділ рекомендуємо заповнити детально і докладно. Дана інформація точно буде корисна і цікава вашим потенційним клієнтам. Важливо: розділ заповнюється в форматі вікі-розмітки.

    Рекомендуємо відразу при заповненні перейти в режим wiki-розмітки. Для цього натисніть на значок <> в правому верхньому куті вікна для редагування. Якщо немає навичок роботи з вікі-розміткою, можете звернутися до наших фахівців. Ми заповнимо цей розділ, щоб було красиво оформлено і приємно читаемо. Або є варіант самостійно спробувати розібратися в офіційному співтоваристві вікі-розмітки ВКонтакте.

    Де користувач побачить цю інформацію? Прямо в картці товару. Нижче фрагмент картки, де не налаштовані і налаштовані дані параметри товарів.

    Нижче фрагмент картки, де не налаштовані і налаштовані дані параметри товарів

    На другому скріншоті активне посилання «Умови оплати та доставки». Якщо ми натиснемо на неї, то у спливаючому вікні якраз побачимо інформацію, про яку йшлося вище.

    Цей розділ настійно рекомендуємо заповнити. Це один із способів вигідно виділитися на тлі конкурентів. До слова, тут можна описувати не тільки умови оплати і доставки, але, наприклад, гарантії, умови отримання знижки і т.д. Тільки сильно від теми не йдіть.

Не забуваємо натиснути кнопку «Зберегти» після того, як всі поля заповнені. Основні налаштування виконані, можна переходити до оформлення карток конкретних товарів.

Тепер на головній сторінці спільноти, прямо під описом меню і закріпленим постом, у вас з'явився розділ «Товари». Сміливо натискаємо на кнопку і додаємо свій перший товар.

Сміливо натискаємо на кнопку і додаємо свій перший товар

Вам відкриється спеціальна форма, вона на скрині нижче, зараз пройдемося по полях і розглянемо, як же їх заповнити.

Вам відкриється спеціальна форма, вона на скрині нижче, зараз пройдемося по полях і розглянемо, як же їх заповнити

  1. Назва товару або послуги. Повинно бути коротке і лаконічне (картку для послуги теж можна зробити), щоб клієнт, дивлячись на нього, відразу розумів, про що ж ідеться. Наприклад, «Оренда Аквастудія». Це із товариства фотостудії.
  2. Опис. Тут максимально привабливо розкажіть про свій товар або послугу. Так, щоб потенційний клієнт захотів розлучитися зі своїми грошима в вашу користь. В описі також можна дати посилання на сторінку товару на сайті, тільки не забудьте в неї поставити мітки і скоротити через укоротітель посилань. Порада: розробіть для карток товару в ВК універсальний формат опису, щоб інформація на різних товарах / послугах не «скакала». Визначте, що саме і в якій послідовності варто вказати. У нашому випадку це опис інтер'єру, обладнання, яке можна використовувати для зйомки в даній студії, розміри приміщення, наявність гримерки і т.д. Рекомендуємо вказати максимально детальну і повну інформацію, що відповідає на всі питання клієнта.
  3. Фотографії. Завантажте фотографію до товару: основну і додаткові (до 4 штук). Тут рекомендуємо, як і в випадку з описом, робити уніфіковані фото.
  4. Категорія. Тут все просто: вкажіть категорію, до якої належить ваш товар. Для цього виберіть потрібний зі списку.
  5. Вартість. Вкажіть ціну товару. Якщо у вас немає певної ціни (це ми дуже часто чуємо від наших клієнтів) або вона залежить від різних параметрів замовлення, комплектації, вкажіть мінімальну вартість, а в опис додайте умови щодо формування ціни. Це також можна зробити і в умовах оплати і доставки.
  6. Товар недоступний. Цю галку ставимо на товари, які в вашому магазині тимчасово купити не можна.

Коли товар буде створений, настройки завжди можна поправити. Для цього просто під головним фото виберіть «Редагувати» і, виконавши всі необхідні правки, збережіть зміни.

Або в загальному списку товарів натисніть на олівець в правому верхньому кутку відповідного товару, настройки якого треба поправити.

Після виконання всіх вищеописаних налаштувань товар доданий. Можна за таким же принципом викладати і інші товари / послуги в співтовариство.

Тепер подивимося, що таке збірки, як і навіщо в них об'єднувати товари.

Для прикладу у нас є спільнота з продажу постільних речей в Санкт-Петербурзі. У співтоваристві представлені різні товари: подушки, ковдри, пледи і т.д. Всього 16 товарів.

Начебто не так багато, але, потрапляючи на сторінку, очі розбігаються. Що це і чому все звалено в купу? Це як в магазин зайти, а там усі товари перемішані по полицях. Клієнту буде набагато зручніше орієнтуватися в вашому асортименті, якщо ви подбаєте про нього і зробите своєрідний каталог.

Для цього просто натисніть на відповідну кнопку «Створити добірку» в правому верхньому кутку на сторінці товарів.

Для цього просто натисніть на відповідну кнопку «Створити добірку» в правому верхньому кутку на сторінці товарів

У спливаючому вікні вам відкриється спеціальна формочка з декількома полями для заповнення.

У спливаючому вікні вам відкриється спеціальна формочка з декількома полями для заповнення

У першому полі «Назва» прописуємо загальну назву для категорії, в нашому прикладі це «Подушки». Також можна завантажити загальну картинку для даної категорії, щоб зорієнтувати клієнта. Ну і якщо це основний ваш вид діяльності, ставимо галку «Це основна добірка спільноти». Далі тиснемо «Створити». І так для кожної категорії товарів. Проробивши це і згрупувавши всі товари по добірками, ви отримаєте каталог. Тільки не забувайте давати назви і завантажувати обкладинки в єдиному стилі.

Коли зробите підбірку, природно, в ній не буде товарів. Їх додаємо ручками. У майбутньому для нових товарів ви просто будете вибирати відповідну добірку в настройках при створенні. Для вже створених товарів, завантажених до створення збірки, треба додати відповідну добірку. Для цього в настройках редагування з'явиться спеціальне поле.

Якщо відзначаєте головну добірку спільноти, то товари з неї будуть відображатися на головній сторінці в порядку додавання. Останній доданий до збірки стане першим в ряду товарів на головній сторінці.

Ну ось ніби і все по налаштуванню товарів. Як видно, в цьому немає нічого складного. Тепер про те, як же відстежувати ефективність.

  1. За повідомленнями, які отримує відповідальний співробітник від клієнтів. Там можна відразу вести і облік замовлень. До слова, оплату можна отримувати як через адміністратора, який консультує по товару, так і через повідомлення спільноти (така можливість з'явилася 20 березня, до цього грошові перекази можна було робити тільки від користувача користувачеві).

  2. Перегляд статистики по відвідуваності розділів. Тут можна оцінити популярність розділу «Товари» у користувачів вашої спільноти. Просто зробіть відповідні налаштування по періоду і оцінюйте активність людей.

  3. Подивіться активність в коментарях до товарів, якщо вони підключені, звичайно. Для цього на сторінці з переліком всіх товарів натисніть на «Огляд коментарів». Ви побачите список останніх повідомлень, зможете відповісти і проаналізувати популярність.
  4. Проаналізуйте, як часто переглядають товари взагалі. Вам (та й усім користувачам) буде видна статистика в картці товару під назвою і вартістю.

  5. Оцініть активність в лічильниках статистики. Якщо ви вставляєте посилання на товари або відправляєте їх в повідомленнях \ коментарях, відстежити ефективність по Метриці. Подивіться переходи на сторінки відповідних товарів і конверсію за цікавий звітний період.

Ну і завершу цю частину статті вельми апетитною і приємно оформленої карткою товару від «Партії їжі» .

Тут прекрасне зрозумілу назву товару, три якісних картинки з додатковою інформацією по кожному блюду, опис. А також посилання на докладні умови доставки і оплати.

Товари на особистих сторінках користувачів ВКонтакте

Буквально 16 грудня з'явилися повідомлення про те, що сервіс «Товари» ВКонтакте став доступний для особистих профілів користувачів соцмережі. З бета-версії сервіс вийшов 25 січня. Як обіцяють розробники, в найближчі місяці він буде доступний в мобільній версії і в мобільних додатках.

Отже, на сьогоднішній день у кожного «ВКонтактовца» є можливість створити свій власний товар, а також переглянути товари друзів в єдиному каталозі, в який можна потрапити через пункт в лівому меню «Товари» або за прямим посиланням vk.com/market .

com/market

Для початку активної комерційної діяльності, тобто для додавання першого товару, просто перейдіть в єдиний каталог. Зараз пару слів про каталог, а потім вже перейду до створення товару.

Отже, в першу чергу ви будете бачити саме товари ваших друзів і друзів друзів.

У варіанті автора статті продають друзі з свіженького вельми цікаві речі. Ну да ладно. Нас більше цікавить функціонал і що з цим робити. Отже, ми бачимо товари друзів, а над ними є рядок пошуку, можете шукати саме те, що вам необхідно.

До слова, якщо вже так детально розповідаємо, то зверніть увагу, що результати пошуку (або товари на сторінці) можна виводити в двох варіантах: плиткою або списком. Вибирайте зручний для вас спосіб представлення інформації. Ще відзначимо, що за результатами пошуку ви побачите 2 розділу: товари користувачів і товари спільнот. Перемикайтеся між вкладками та переглядайте інфо.

Ну це так, відступ за функціоналом. А тепер перейдемо до створення власного товару.

Як створити свій товар ВКонтакте?

Щоб додати своє оголошення про товар, вам необхідно натиснути на кнопку «Подати оголошення» в лівій верхній частині екрану. Відкриється вікно з настройками, схоже на налаштування сервісу «Товари» для спільнот.

  1. Виберіть категорію, до якої належить ваш товар. Не забувайте, що є можливість пошуку за категоріями. Так що підберіть максимально відповідний варіант зі списку.
  2. Додайте максимально релевантне назву, яке буде точно відображати ваш товар.
  3. Не забудьте про опис товару. Детально розкажіть, що це таке і для чого необхідно. Вкажіть важливі деталі і т.д.
  4. Завантажте до 5 фотографій. Постарайтеся зробити їх максимально якісними та наочними. І якщо робите кілька товарів, то стежте, щоб фото були в єдиному стилі.
  5. Вкажіть вартість свого товару. Якщо немає конкретної ціни - поставте мінімальну.
  6. При необхідності можна вказати територіальне розташування вашого товару. За умовчанням вони беруться з ваших налаштувань.
  7. Ну і галочка «Поділитися з друзями» відправить створений товар на стіну вашої сторінки.

Ну і галочка «Поділитися з друзями» відправить створений товар на стіну вашої сторінки

Поки розповідала, паралельно оформила товар з нашої книгою по налаштуванню Яндекс.Метрики . Ось таким чином виглядає анонс товару на стіні після створення і розшарювання.

Коли всі поля заповнені, натискаємо «Створити товар». Готовий товар так само, як і в суспільстві, можна буде відредагувати після публікації. І ще відзначити «Товар недоступний» (галка з'являється після створення товару), якщо він закінчився на складі.

Також створити товар і відразу додати його на свою стіну можна прямо при написанні поста. Для цього в пункті «Ще» виберіть «Товар», заповніть відповідні поля і збережіть інфо.

Для цього в пункті «Ще» виберіть «Товар», заповніть відповідні поля і збережіть інфо

Зверніть увагу, що доданий товар буде знаходитися в єдиному каталозі 30 діб після подачі оголошення або з моменту останнього редагування. Чи не вклалися з реалізацією в 30 днів, але продаж все ще актуальна, товар завжди можна повернути назад в каталог. Він буде у вкладці «Знято з продажу». Система вас, до речі, попередить, коли 30 днів будуть під кінець.

Ну ось, все готово. Товар доданий. Тепер будь-який бажаючий може написати вам як продавцю товару і отримати консультацію, а також, природно, купити ваш товар, інакше навіщо ви його додавали сюди.

У такій листуванні можна відразу буде і оплатити обраний товар через переклади ВКонтакте, якщо вашого покупця влаштують умови, які ви пропонуєте.

Як видно, все досить просто і зрозуміло. Створюйте свої оголошення і просувайте бізнес ВКонтакте навіть з особистої сторінки.

Важливо відзначити, що публікація оголошень в сервісі «Товари» ВКонтакте для користувачів безкоштовна. Які ще нас чекають оновлення даного розділу, поки не відомо, але на сьогоднішній день розробники говорять про плани:

  1. Надати продавцям додаткові платні інструменти для просування оголошень в каталозі.
  2. Інтегрувати сервіс «Товари» з сайтом «Дзига», щоб оголошення, створені в одній мережі, публікувалися і в інший.

Не забувайте, що на конверсію впливає не тільки якість заповнення сервісу «Товари», а й оформлення спільноти в цілому. Якщо у вас вже є співтовариство, наші фахівці проведуть його аудит і дадуть рекомендації щодо поліпшення. А якщо співтовариства немає, то допоможемо створити його за всіма правилами, щоб воно працювало на благо розвитку бізнесу.

Гаразд, якщо у вас 2 напрямки, а якщо 10?
Як створити товари для своєї спільноти ВКонтакте?
Де користувач побачить цю інформацію?
Що це і чому все звалено в купу?
Як створити свій товар ВКонтакте?

Новости