Вугільний фільтр для витяжки на кухні без відводу, встановити своїми руками

  1. Принцип дії
  2. Переваги та недоліки вугільних фільтрів для витяжок
  3. Установка і експлуатація

.

Практика показує, що з кожним роком кількість кухонь в нашій країні, обладнаних витяжками, стабільно збільшується. І це цілком закономірно, адже використання подібних пристроїв дозволяє істотно, практично до нуля, знизити рівень забруднення повітря в приміщенні. Крім того, дане рішення добре позначається на чистоті техніки і предметів інтер'єру на кухні - на них не налипають жири, гар і пил, що значно подовжує ресурс їх експлуатації.

Крім того, дане рішення добре позначається на чистоті техніки і предметів інтер'єру на кухні - на них не налипають жири, гар і пил, що значно подовжує ресурс їх експлуатації

Вугільний фільтр компактний і простий в монтажі

Принцип дії

Існує дві основні різновиди кухонних витяжок. Перші - проточні, що передбачають виведення забрудненого повітря назовні за допомогою системи зовнішньої вентиляції. Що ж стосується друге, то це рециркуляційні кухонні витяжки, що використовують для очищення повітряних мас вугільні фільтри. Проходить через них повітря не покидає меж приміщення, а тому вони можуть функціонувати без труби воздуховода - якщо мова не йде про комбінованих витяжках, які суміщають в собі функції обох типів цих пристроїв.

Який же варіант краще - проточний або з фільтром без відводу? Багато в чому відповідь на це питання залежить від ваших уподобань, але якщо компактність і ергономічність обладнання, здатного на відмінно очищати повітря, має для вас принципове значення - зупиніть свій вибір на другому варіанті. Крім того, поставити його дешевше і простіше, а про те, що являють собою необхідні для функціонування даних пристроїв фільтруючі елементи, ми розповімо вам нижче.

Як неважко здогадатися, вугільний фільтр для витяжки в якості діючої речовини використовує активоване вугілля - високоефективний абсорбент, потрібний у багатьох галузях господарства і успішно в них застосовується. Проходить через нього повітря ретельно очищається, в результаті чого входять в його склад небажані компоненти залишаються всередині фільтра - не маючи шансів вийти назовні.

Слід також пам'ятати, що хороший вугільний фільтр для кухонної витяжки може очищати повітря з різною швидкістю. Це обумовлюється кількома ключовими факторами, а саме:

Вугільний фільтр очищає повітря з різною швидкістю

  • якістю наповнювача;
  • ступенем зносу;
  • режимом роботи пристрою.

Установка вугільного фільтра в витяжку проводиться за жировим бар'єром.

Що ж стосується визначення ступеня зношеності даного очисного пристрою, то деякі з них передбачають наявність вбудованих індикаторів, що сигналізують про те, що ресурс фільтра в витяжці вироблений. В інших випадках визначити необхідність заміни очищувача у вугільній витяжці для кухні можна чисто емпірично - як уже говорилося вище, зношений очисний елемент працює значно повільніше, не справляючись в повній мірі з покладеними на нього обов'язками.

Переваги та недоліки вугільних фільтрів для витяжок

Розповідаючи про ці нескладних і вкрай важливих пристроях, не можна не перерахувати основні переваги та недоліки, якими вони володіють. Так, вугільна витяжка, завдяки використовуваним в ній фільтрам, в стані «похвалитися» такими плюсами:

  • відсутність необхідності нагнітання додаткових обсягів повітря для повноцінної роботи;
  • підтримку природного режиму повітрообміну в приміщенні;
  • технічні рішення, до складу яких входять розглядаються нами фільтруючі елементи, компактні і прості в облаштуванні;
  • запахи через вентиляційний канал не проникають до сусідів.

Особливо актуально застосування таких фільтрів у випадках з вбудованими витяжками: відсутність необхідності монтажу громіздких повітропроводів дозволяє втілити в життя ергономічний дизайн робочої зони - як за допомогою фахівців, так і своїми руками.

Що стосується мінусів вугільних очищувачів, що встановлюються в рециркуляційних витяжках, то основною з них - це відносно низький робочий ресурс. Заміна вугільного фільтра в витяжці повинна проводитися один раз в 3-4 місяці - в залежності від інтенсивності експлуатації і якості наповнювача. Найбільш довгоживучі з них можуть протриматися до року, але і коштувати вони, звичайно ж, будуть вельми недешево.

Правда, тільки за рахунок економії на матеріалах, потрібних для повноцінного облаштування проточної витяжки, можна запастися чистять повітря вугільними елементами як мінімум на кілька років вперед.

Установка і експлуатація

Тепер прийшов час розповісти про те, як встановити вугільний фільтр, якщо старий спрацювався і вже не справляється зі своїми функціями. Цей захід, здійснювати яке без особливих зусиль можна і своїми руками, передбачає покрокову реалізацію наступних попередніх дій:

Цей захід, здійснювати яке без особливих зусиль можна і своїми руками, передбачає покрокову реалізацію наступних попередніх дій:

Установка вугільного фільтра починається з відключення пристрою від електроживлення

  • відключення витяжки від мережі електроживлення;
  • демонтаж воздухозаборной сітки;
  • зняття жирового фільтра.

Далі потрібно витягнути касету вугільного очищувача, встановлену у відповідний роз'єм, а після вставити замість неї нову. Про те, що операція пройшла успішно, ви дізнаєтеся по характерному клацання: він повинен пролунати в момент, коли касета займе коректне положення в слоті.

Ще один важливий момент: діставши касету, уважно придивіться до її конструкції. Якщо вона передбачає можливість розкриття корпуса своїми руками, то в подальшому ви можете очищати її самостійно. Як почистити вугільний фільтр? Просто замініть непридатний очищувач на новий - спочатку розкривши корпус касети, а згодом надійно закривши його.

І дійсно, навіщо потрібно витрачати додаткові кошти на придбання чергової касети, якщо можна просто заповнити абсорбентом стару? Така касета, що стала багаторазовою, буде фільтрувати нітрохи не гірше, ніж куплена в магазині - зрозуміло, якщо при заміні наповнювача вона не отримає ніяких пошкоджень.

Також варто додати, що витяжка з вугільним фільтром буде витрачати ресурс очищувача повільніше, якщо залишати її включеною протягом декількох хвилин після завершення приготування їжі.

Пояснюється це тим, що за цей час фільтр повністю позбудеться від зайвої вологи, а його наповнювач не спресується. Таким чином, змінювати вміст касети для очищення повітря потрібно буде рідше, що означає економію коштів без втрати продуктивності встановленого фільтруючого обладнання.

Який же варіант краще - проточний або з фільтром без відводу?
Як почистити вугільний фільтр?
І дійсно, навіщо потрібно витрачати додаткові кошти на придбання чергової касети, якщо можна просто заповнити абсорбентом стару?

Новости