Вугільний фільтр для витяжки: принцип роботи жирових фільтрів фото

  1. Одноразові і багаторазові жирові фільтри ↑
  2. Напівпрофесійні жирові фільтри для витяжки ↑

Приготування повсякденних страв і кулінарних шедеврів часто супроводжується різними запахами, і вони часом не дуже приємні, особливо, якщо вони поширюються на всю квартиру. Добре, що придумали кухонні витяжки, які протистоять запахів. Ці прилади вловлюють потоки повітря, який піднімається над плитою, і швиденько виводять його з квартири через систему вентиляції. Як вибрати кухонну витяжку ми вже з'ясували, тому сьогодні поговоримо про фільтри для витяжки - один з найважливіших елементів цього кухонного агрегату. Поговоримо про них докладніше. Приготування повсякденних страв і кулінарних шедеврів часто супроводжується різними запахами, і вони часом не дуже приємні, особливо, якщо вони поширюються на всю квартиру

Металевий фільтр для витяжки - один з найбільш ефективних

Металевий фільтр для витяжки - один з найбільш ефективних

Підключення в режимі рециркуляції дозволяє обійтися без труб-повітропроводів

Сучасні витяжки працюють, як правило, в двох режимах - відведення повітря і його рециркуляції. У першому випадку витяжка має вихід у вентиляційну шахту. До таких приладів при монтажі приєднують труби для відводу повітря. За допомогою мотора створюється повітряна тяга, тому забруднене продуктами горіння і насичений жиром повітря видаляється з приміщення швидко і ефективно. А в кухню, завдяки перепаду тиску, приходить інше повітря - з вентиляційної шахти. Свіжим назвати його важко, тому повітря просто новий, інший. Добре, якщо під час приготування їжі ви забезпечите приплив свіжого повітря в кухню додатково, наприклад, з відкритої кватирки - все ж краще, ніж з однієї тільки вентиляційної шахти, яка в багатоквартирних будинках одна на весь стояк. Витяжки, що працюють в такому режимі, називають проточними.

У другому випадку робота витяжки більш трудомістка. Повітря всмоктується з кухні і очищається в порожнині приладу спочатку жировим, а потім вугільним фільтром для витяжки, після чого повертається назад в приміщення. Недоліком такої системи є відсутність «свіжого» (нового) повітря. Доводиться дихати одним і тим же, хоча і очищеним, повітрям. Але є у системи і перевага - її дуже просто монтувати, оскільки не потрібно труб-повітропроводів. Отже, витяжку досить просто встановити над плитою, і неважливо, як далеко від вентиляційного отвору вона буде перебувати.

Він є в кожної витяжці. Без нього будь-який двигун дуже швидко вийшов би з ладу. Він очищає потоки повітря від частинок жиру, щоб лопаті мотора і внутрішні поверхні труб-повітропроводів не покривалися масляним шаром. Адже розігрітий жир з часом перетворюється в речовину, схожу на оліфу - трудноочіщаемое, смердюче, липке.

Одноразові і багаторазові жирові фільтри ↑

Одноразові фільтри виготовлені з синтетичних матеріалів: флизелина, синтепону, акрилу. Вони схожі на легкий килимок і застосовуються в недорогих підвісних витяжках, які монтуються під кухонну шафу. Такі витяжки називають плоскими. Синтетичні фільтри змінюють на нові у міру їх забруднення. Є надзвичайно ощадливі господарки, які вважають, що такі фільтри можна прати милом або порошком. Не слід їх прикладу: первинні властивості синтетиці повернути не вдасться, та й випрані фільтри не будуть очищати повітря.

Не слід їх прикладу: первинні властивості синтетиці повернути не вдасться, та й випрані фільтри не будуть очищати повітря

У недорогих моделях витяжок використовуються одноразові бамбукові фільтри

У недорогих моделях витяжок використовуються одноразові бамбукові фільтри

Універсальний фільтр відрізняється більш високою якістю очищення проходить через нього повітря

Багаторазові фільтри для витяжки служать протягом усього терміну експлуатації приладу. Такі фільтри встановлюють в витяжках середньої і високої цінової категорії. Це металеві фільтри, які набагато міцніше і надійніше одноразових синтетичних фільтрів. Замінювати їх не потрібно, достатньо просто мити в міру забруднення.

Металевий фільтр з вигляду нагадує касету. Він складається з металевої рами і фільтруючого елемента, який являє собою кілька шарів перфорованої або сітчастою металевої фольги. Перфорація фільтра може бути як симетричною, так і асиметричною. Отвори необхідні для того, щоб повітряні потоки максимально вільно могли проходити через фільтр. Частинки жиру при цьому затримуються на поверхні фільтру.

Металевий фільтр для витяжки не потребує заміни, проте потребує періодичного чищення

Металеві фільтри найчастіше роблять з алюмінієвої сітки або фольги, але іноді вони бувають і з тонких листів нержавійки або оцинкованої сталі. Але бувають і інші матеріали. Так, в витяжках Elica варто фільтр з анодованого алюмінію. На поверхні цього матеріалу утворюється найтонший шар, який запобігає окисленню. З такого ж матеріалу фільтри в витяжках іспанської фірми CATA. Тут використовуються два касетних фільтра з фірмовою засувкою. Вони легко знімаються і відмінно миються теплою мильною водою. Витяжки фірми Elikor забезпечують 100% захист двигуна приладу від частинок жиру, завдяки пятислойной Жіроулавлівающие фільтра з анодованого алюмінію. При цьому вільне проходження повітряних потоків не обмежена. Витяжки середньої і високої цінової категорії оснащуються зазвичай двома-трьома невеликими касетами замість однієї великої. Так їх легше знімати для миття і ставити на місце.

Напівпрофесійні жирові фільтри для витяжки ↑

Так називають новинки ринку - фільтри для кухонної витяжки з нержавіючої сталі. Доглядати за ними набагато легше, ніж за алюмінієвими фільтрами, до того ж, вони більш довговічні і набагато ефективніше очищають повітря. Жировий фільтр для витяжки від компанії Elica є асиметричні осередки, по яких повітря рухається, немов по лабіринту, при цьому максимальна кількість жиру осідає в осередках.

Жировий фільтр для витяжки від компанії Elica є асиметричні осередки, по яких повітря рухається, немов по лабіринту, при цьому максимальна кількість жиру осідає в осередках

Вугільний фільтр зазвичай встановлюється в витяжках, що працюють в режимі рециркуляції

Якщо ви віддали перевагу витяжку, яка працює в режимі рециркуляції, вимоги до очищення повітря зростають. Адже потрібно не тільки зібрати кіптява і жир, необхідно очистити повітря від найдрібніших забруднень, які проявляються як запахи. Це досить тонка робота, впоратися з якою можуть вугільні фільтри для витяжок. Вони розміщуються позаду жіроулавлівающий фільтрів.

Основою вугільного фільтра, як можна здогадатися з його назви, є активоване вугілля - відомий абсорбент. Він відмінно вбирає і надійно утримує в собі шкідливі речовини. Єдиний недолік в тому, що ці фільтри потрібно досить часто міняти, а коштують вони від 250 до 2500 рублів залежно якості і фірми-виробника.

Єдиний недолік в тому, що ці фільтри потрібно досить часто міняти, а коштують вони від 250 до 2500 рублів залежно якості і фірми-виробника

Вугільний фільтр Kuppersberg - одна з кращих моделей на ринку

Від якості вугільного фільтра залежить робота всього агрегату. В режимі рециркуляції пропускна здатність фільтра стає менше приблизно на 20%. Це відбувається через те, що рух повітря всередині фільтра може. Фільтри вугільні розрізняються по щільності, і чим більше він наповнюється, тим повільніше проходить крізь нього повітря. Тому не забувайте вчасно міняти картриджі. В середньому вугільні фільтри для витяжок служать 3-4 місяці, але різні виробники дають різні рекомендації щодо терміну експлуатації. Так, фільтри Elica рекомендується міняти кожні 2 місяці. Картриджі фірм Elikor, Jetair - раз в 3-4 місяці, в залежності від частоти використання витяжки. Адже можна включати її через день на півгодини, а можна щодня на три години. Фільтри Falmec - використовують 4 місяці, Fabriano - від 4 до 6 місяців, Krona служать від 6 до 12 місяців, Gaggenau слід міняти двічі на рік, а фільтр Bosch - 1 раз в рік.

Як правило, додаткові вугільні фільтри для витяжки в комплектацію приладу не входять. Якщо ви будете залишати витяжку включеної після кожного використання ще на 5 хвилин, ви зможете продовжити термін служби вугільного фільтра. Так з нього видаляється залишок вологи, а вугілля не стежу і збереже високу адсорбуючу здатність.

Новости